Kirli Siyaset

2

KİRLİ SİYASET

Kirli Siyaset Siyasetin bu kadar  yoğun  olduğu bu günlerde  bir konuya eksiksiz ilgililerin dikkatini çekmek  istiyorum.

Efendim biz de Adettir, her zaman  olduğu gibi Siyasi faaliyetlerde de, birtakım şeyleri abartırız, yahut bize de öyle gelir.

Şahsen ben bunu böyle algılıyorum. Propaganda malzemelerinin, hoyratça kullanıldığı, kullanılacağı bugünlerde, bu satırları yazmadan edemeyeceğim doğrusu.
bir  miting aman Allah ım, her kısmı alabildiğine poster, kağıt, cam şişesi, bayrak, flama atığından geçilmez.

Yahu bu kağıtlar oy vermez ki!

Bilgilendirmeye  çok çok fazla, bunun  adı ne mi dersiniz?

Bence bunun adı …… Neyse Adını siz koyun…

Şunu anlatmaya çalışıyorum. Bu malzemeler, doğada baya uzun  zaman kalmakta, buda bizim toprağımızı, suyumuzu her bir şeyimizi kirletmektedir. Bilmem farkında mısınız ?
ayrıca bunların, doğal ki para  boyutu var. zira bunlar nihayetinde aynı milli servettir.

Gelişi hoş hoyratça çarçur edilmesi her şeyden önce israftır yazıktır. yemek aş ekmek  bulamayan binlerce insana zulümdür.
Geçenlerde samimi bir  Arkadaşım, İş icabı İstanbul, Ankara, Adana gibi birtakım illeri dolaşmış, Bana söylediği, hiçbir İlde, bu kadar öfkeli politikacı çalışmanın olmadığı, kimi İllerde, birkaç poster gördüğünü söylemişti. Aslında doğrusunu isterseniz, bu siyasal hareketlikten lezzet almıyorum da değil,

Demokrasimiz hesabına gerçekten, fazla seviniyorum. Ah azıcık Abartmasak…
il  Seçim Kurulları ve  İl Mahalli çevre  Kurulu, seçim boyunca  içerisinde siyasal Partilerin Uyacağı kuralları, Afiş, flama, halk İlanı, duyuru Panoları,Yazılı, Görsel Basının kullanımı,  dahası şu  anda aklıma gelemeyen  kararları alıp, halka  duyurdular.

Tabiidir ki, bunların takibi ayrıca yapılacaktır. Vatandaşlardan beklenen, bu süreçte azıcık henüz duyarlı davranıp, Çevreyi Kirletmemeleri, kirletenleri uyarmaları dır.
Yeni kuşak siyasilerimize Başarılar Dilerim. Yarınlarımızın henüz aydınlık, Siyasetimizin daha temiz, henüz saydam olacağına inanıyor, Gelecekten medet umuyorum herkes gibi.

Ah azıcık da Çevremizi kirletmesek daha da bir hoş  olacak inşallah…
yazıma buradan son verirken sizlere hayatınızda sağlık sıhhat esenlikler diliyorum

Ötekileştirme Psikolojisi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.