Kitap Okumayı Sevenler

4
129
Kitap Okumak, Kitap Kurdu
Kitap Okumayı Sevenler

Kitap Okumayı Sevenler

Kitap okumayı sevmeyen var mı ya? Kitap Okumayı Sevenler Kimler?

Kitap Okumak Zor mu? Gerçi bu soruların cevabı kişiden kişiye değişir.Ama ben bu siteye girip de kitap okumayı sevmeyen birinin olduğunu düşünmüyorum.Hepimiz farklı türlerde kitaplar severiz.

Mesela masal kitapları,fıkra kitapları,macera kitapları,dedektif kitapları(en sevdiğim)Ve daha niceleri.Şimdi size biraz da sevdiğim kitaplardan bahsetmek istiyorum ve bu kitapları okumanızı tavsiye ederim.

1-Sherlock Holmes (Korkusuz suç yoktur)

(Sherlock Holmes başlığı altında birçok kitap var.)                                                           Yazarı: Sir Arthur Conan Doyle

Ana fikri:Gizemli olayları çözmeye çalışan başarılı dedektif Sherlock Holmes ve arkadaşı Doktor Watson.

2-Şeker portakalı.

Ana fikri:Ailesi tarafından eziyet gören bir çocuğun(Zeze)ileride biriyle tanışması ve bu kişinin ölmesi sonucu çocuğun hastalanarak yataklara düşmesi.(okuduktan sonra ağlamıştım???)

3-Oliver Twist

Yazarı: Charles Dickens

Ana fikri:Düşkünler evinde doğan Oliver Twist’in sefil yaşamı.

4-Otuz Dokuz Basamak.

Yazarı: John Buchan.

Ana fikri: Richard Hannay’ın Londra’nın çok sıkıcı olduğunu düşünmesi ve eve gidince bir adamın ona ülke ile ilgili şeyler anlatması ve o adamın bir hafta sonra Richard Hannay’ın evinde ölü bulunması.Sonra ise Richard Hannay’ın zorlu günleri.(Bu kitap film oldu)

5-Sherlock Holmes(Baskerwille Tazısı).

Yazarı: Sir Arthur Conan Doyle.

Ana fikri:Kasabanın en zenginlerinden birinin kapısının önünde ölü bulunması ve suçluların bulunması için Sherlock Holmes ve Doktor Watson’dan yardım istenmesi.

Evet size bazılarını yazdım.Ama tabi başka okumanızı tavsiye edeceğim başka kitaplarda var.Hepsini yazsam yaz yaz bitmezdi.Şimdi size bir tavsiye vermek istiyorum.Kitap okumak bizim ülkemizi de kalkındırır ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlar.

Kitap Okumayı Sevenler olarak Japonların üzerine tanımam Mesela Japonların  banyoda dahil evlerinin her yerinde kitaplık var. İnanmıyor olabilirsiniz bana da bir öğretmenim anlatmıştı.Bende ilk duyduğumda inanmadım ama doğru.Yani onlar için kitap bizim ekmeğimiz olmuş.Nasıl ki biz ekmek yemediğimizde kendimizi eksik hissederiz.Onlarda kitap olmadıklarından kendilerini eksik hissediyorlar.Yani ekmek bizim temel ihtiyacımız ise kitapta onların temel ihtiyacı.Zaten bu yüzden bütün icatlar Japonlardan çıkıyor.Ülke ve vatandaşlar kendilerini daha çok geliştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ama biz öyle miyiz?Bazılarını evlerinde kitaplık bile yok.Abartmıyorum gerçekten yok.Yani biz ülkemizi geliştirmek için gerçekten bir şey yapmıyoruz.O yüzden her gün haberlerde ekonomide ekonomi.Tabi ülkeni kalkındırmak için bir şey yapmazsan olacağı bu.

Yani kitap okumayı insanlara biraz sevdirirsek ülkemiz gerçekten kalkınacak.

Kendimi övmek gibi olmasın ama paramı biriktirip gördüğüm ilk kitapçıda kendime bir sürü kitap alıyorum.Kendi kitaplarım bitti bu seferde babamın kitaplarına göz koydum.Onun kitaplarını okudum.

Ben kitap okumayı gerçekten çok seviyorum.Hatta beni tanıyan bilir derste soruları çözdükten sonra hocayı beklerken bile kitap okuyorum Ve etrafımdakiler de kitap okumayı sevsin diye onlara kitap hediye ediyorum.

Ayrıca bana göre kitap ve sevgiden daha güzel bir hediye yoktur.Çünkü düşünsenize arkadaşınız sizin hediye ettiğiniz kitabı çok sevecek ve artık daha fazla kitap okuyacak.Yada o kitaptaki bir bilgi onun çok önemli bir sınavı geçmesini sağlayacak.Bakın bir 5-10 liralık bir kitapla fark etmeden arkadaşınızın hayatını kurtardınız.Şimdi size 2 soru soracağım.Cevaplarını yorumlara yazarsanız sevinirim.

1-Kimler ben kitap kurduyum diyor???          

2-Biri söylesin bana nerede o cilt cilt kitapların arasındaki kitap kurtları???

Evet bir yazımın daha sonuna geldik.Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu yazının da  sonu geldi.(Bu sefer yazım kısa oldu demeyeceğim.Çünkü bence gayet iyi)Her zaman dediğim gibi iyi ve kötü yorumlara açığım.Yazıma istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.Ayrıca bana önerdiğiniz kitaplar varsa yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Sizi seviyorum ???

Kitap  Okumak                                      Kitaplar Hayatımızın Rehberi

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.