Köpek Korkusu

4
Köpek Korkusunu Yenmek Şanlıurfa
Köpek Korkusu

Köpek Korkusunu Yenmek

Köpek Korkusu Sizde benim gibi köpeklerden korkuyorsanız bu yazı tam sizlik bir yazı.

Köpek Korkusunu Yenmek mümkün mü? Sizce köpekler korkunç değil mi?

Ben çok korkuyorum.Bilmiyorum ama sanki diğer hayvanlara göre biraz daha farklı bir korkutuculuğu var gibi.

Gözleri cam gibi insanı içine içine çeken bir yanı var. Bir  keresinde Şanlıurfa yaşayan dayım eve köpek getirmişti. Tabi ki sadece ben değil kardeşlerimde çok korkuyordu. O köpekten sonra köpeğe fobim başladı.

Neyse ki sonradan dayım o köpeği götürdü.Biliyor musunuz? Köpek korkusunu yenmek mümkün Köpeklerin beyninde korkuyu algılayan bir sistem var.Yani siz ondan korkarsanız o bunu hemen anlar.Bunun için saldırır. Korkmaz iseniz  size bir zararı olmaz. Siz korktuğunuz  zaman vücudunuz adrenalin salgılar.Adrenalin salgısı sizin kalp atışınızı hızlandırır nefes alışverişinizi hızlandırır.

Köpeklerde bunu fark ediyor zaten çünkü çok keskin duyma duyuları var.Bazı insanlar köpekleri çok seviyorlar.Onlara çok farklı bir gözle bakıyorum.Ben galiba hiç sevmeyeceğim köpekleri.

Herkesin de bildiği gibi köpeklerin çok keskin koklama duyuları vardır.Günümüzde köpekler çocuk kayıpları, uyuşturucu madde bulma gibi işlevleri koklama duyuları sayesinde yaparlar.Baksanıza köpeklerin bize yararlarına peki onların bu yararına karşılık biz ne yapıyoruz. Tabi ki zarar veriyoruz onlara.Geçenlerde bir yazı okumuştum; Bazı sokak köpekleri yiyecek ararken endüstriyel atıkları yemişler ve tamamen mavi renge dönüşmüşler.

Baksanıza bize bu kadar iyiliği olan bu hayvana biz ne kadar zarar veriyoruz. Lütfen biraz daha dikkatli olalım.

☺???????Ne kadar korksak da korkalım onlara zarar vermeyelim ☺???????

Urfa Haber                                 Şanlıurfa

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.