Koşulsuz Güven

4
Şanlıurfa yazar Koşulsuz güvenmek
Koşulsuz Güven

Koşulsuz Güven

Bu zaman’da güven kazanmak hiçte kolay değil. İnsan kime güveneceğini şaşırıyor bazen.Çünkü şimdiki insanları çözmek hiç de kolay değil.

Bazen gün gelir en güvendiğiniz insan bile güveninizi boşa çıkarabilir.                                  Hayatta her zaman seni üzecek birileri karşına çıkacaktır ama sizin için önemli olan kime bir daha güveneceğini iyi bilmektir.Eğer bilemezseniz başkasının yaptığı hataya bir daha geri düşersiniz.

Hayatta güven olduğu sürece insanlar daha da iyi bir toplum oluşturur.Tabi ki toplumun geleceği için güven çok önemlidir. İşte güven olmayınca  ne arkadaşlık ne de samimilik olur.Bu yüzden bir çok arkadaşlık dostluk için en önemli temel güvenmektir.

Güvensizlikler karşısında hemen pes etmemeli korkmaması ve mücadele etmeliyiz.Eğer en küçük bir şeyde pes edersek ileri zamanda hiç mücadele edemeyiz.Bu güvensizlik duygusu işte okulda aile içine de yansır bu yüzden aile içinde yada bir çok arkadaşlıklar arasında da huzursuzluklara yol açabilir.

Hani bir bina yapılırken o binayı sağlam yapmazlarsa sonradan bir çok sorunlara yol açabilir.Ama o binayı yaparken sağlam düzgün ve dayanıklı yapılırsa o binada herhangi bir sorunu çıkmaz yani sağlam olur.İşte güvende tıpkı böyledir bir anda güveni kaybedersen sonradan bir çok sorunlarla karşılaşırsınız.Ama o kişi iyiyse ve siz ona güveniyorsanız o da size güveniyorsa o dostluk o arkadaşlık çok iyi olur tıpkı sağlam ve dayanıklı binalar gibi.

Bazen kendisine çok güvendiğimiz insanlar bizi hayal kırıklığına da uğratabilirler.Ama önemli olan bundan sonra hayatımızdaki kişilere nasıl güvenirim sorusu olmalıdır.

Ben bundan sonra insanları en başta nasıl birisi olduğunuz anladıktan sonra ve o kişi gerçekten bana değer verecek mi?  beni sevecek mi?  ve gerçekten ben ona güvenip de bir şeyi mi anlatabilir miyim diye düşündükten sonra o kişiye güveneceğim.

Evet arkadaşlar bir yazımın daha sonuna geldik bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın iyi bayramlar 🙂

Yüsra Nur Kansu

Urfa Köşe Yazısı

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.