Kudüs Müslümanlarındır.İsrail İşgaline Hayır

10
144
Müslümanların İlk Kıblesi ve Kudüs Müslümanlarındır
Kudüs Müslümanlarındır.İsrail İşgaline Hayır

Kudüs Müslümanlarındır.İsrail İşgaline Hayır

Evet Kudüs Müslümanlarındır.Çünkü Müslümanların İlk Kıblesi olan Kudüs İslam tarihi açısından büyük öneme sahip. Kudüs’ü korumak sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların boynunun borcudur.

Ama gel görelim ki Kudüs yıllarca İsrailliler tarafından işgal edilmekte hatta Şu an da bile Tüm Müslüman Ülkelerin gözü önünde İsrail orayı yani Kudüs’ü işgal etmektedir.

Google ye girdiğimizde Mescidi Aksanın neden mi fotoğrafları yok yani az çünkü Mescidi Aksa’yı yıkmak istiyorlar.Hatta Mescid-i Aksa’nın altında tarihi eser bahanesiyle Müslümanların İlk Kıblesi  Kudüs’ün altını kazıyorlar.

Kudüs batı ve doğu olarak adlandırılıp.Batı taraf İsrail’in Doğu taraf Filistin’e sözde vermişler.

Şu anda oradaki insanları yani Doğu Kudüs’te yer alan insanların evleri dökülmek üzere tamir ettirecekler ama İsrail izin vermiyor tarihi bir şehir hiç bir yeri karışamazsınız diyorlar.

ancak batı Kudüs bakıcı olursak gökdelenler her şey dikili nerede bu adalet ya?

Kudüs Müslümanlarındır.Anca Müslümanlar uyanırsa

Müslümanların İlk Kıblesi Kudüs şu anda büyük bir İsrail zulmu içinde.Ne yazık ki Biz Müslümanlar mışıl mışıl uyumaya devam ediyoruz.

Şu anda arama motoru Google’ye girdiğinizde İsrail yazın başkenti Kudüs nerede bu adalet,Nerede İlk kıblemiz Mescid-i Aksa,nerede Biz Müslümanlar…

Peki duracak seyredecekmiyiz. İsrail’in sinsi işgaline karşı sessiz mi kalacağız.Tabi ki bu soruya cevabımız HAYIR olmalı.Öncelikle çünkü Kudüs Müslümanlarındır.Bu bilinçle hareket etmeliyiz.

Biz Müslümanlar öncelikle üretmeliyiz çünkü biz onlara bağlıyız ne yapsak da ister istemez bağlıyız her şeyi onlar üretiyor.Biz Müslümanlarda güzelce tüketiyoruz.

Bunlara dur demezsek Müslümanlar hep ezilecek. Lütfen bunlara dikkat edelim. Kudüs bizim Müslümanlarındır.

nasıl ki malımızı mülkümüzü başkasına vermek istemediğimiz gibi Kudüs’ü de kimseye vermeyelim.

Eğer böyle devam ederse Kudüs de barışın adını bile anamıyacağız. İsrail’in amacı Kudüs’ü alıp ilerlemek.

3 şeyi istiyorlar bir MÖ. 20 yıllarda yapılan haçlı seferinde yıkılan Mabedlerini inşa etmek istiyorlar ardından komşuları ile sözde iyi geçinmek istiyorlar son olarak kendi devletlerini kurmak istiyorlar.

ve bu üçünün de olmasına inşallah izin vermeyeceğiz. Son olarak bir daha ki yazımda görüşmek üzere arkadaşlar.

Semavi Dinler Açısından Kudüs’ün Önemi

Bir Müslüman Olarak Kudüs’e yardım

10 YORUMLAR

  1. Kudüs müslümanlarındır tabiri biraz yanlıs sanki. Çünkü kudüs tüm dinler için büyük önem tasıyan bir şehir. Tüm dinler için kutsal. İsrailin savaşı haksız orada filistin milletine haksızlık yapılıyor ama bir şehir bir dine ait demekte aynı şekilde yanlıs bence

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.