Kudüs’ü Yakından Tanımak ve bilmek

3
152
Kudüs'ü Tanımak kutsal şehir
Kudüs'ü Tanımak ve bilmek

Kudüs ve Harran Arasında ki Köprü

Kudüs’ü Tanımak ve Bilmek gerekir.

Çocukluğundan başlayarak tek hedef üzerine yürüyen Kürt Komutan Selahattin Eyyubi,Bir Türk olan Büyük Selçuklu devletinin Halep atabeyi Sultan Nurettin Mahmut Zengi önderliğinde ve Arap asıllı Harran İlçesi’nde  yaşayan Hayati Harrani hazretlerinin hocalığında,88 yıllık Kudüs esaretine son vermek için, hazırlığı 10 yıl süren Kudüs’ün fethi savaş eğitimlerine başladı.

Abbasi’lerin dağılmasıyla oluşan siyasi boşluktan pay çıkaran ve Başı Yahudilere dayanan haçlı kuvvetleri,Şii Fatımi devletinin de desteği ile önce Müslüman toprakları(Ortadoğuyu) karıştırıp ırk kavgaları oluşmasına kadar götürdü.

Öyle ki Malazgirt fatihi Anadolu Selçuklu sultanı Kılıçaslan ile Selehattin Eyyubi arasında Malatya bölgesinde savaş derecesine kadar yükseldi,içlerine sızan haçlıların kışkırtması ile Eyyubi İslam emirliğine karşı saldırı düşüncesinde olan Selçuklu ordusu, Sultanın emri ile geri çekildi.

Selahattin Eyyubi Ordunun eğitiminin yarı zamanını ilmi(İslami ve fenni ilimler), yarısını seyfi(silahla)yapıyordu.Bu fikri kendisine hayatı Harrani hz vermişti.

Böylece hem bedenen hemde ruhen hazırlanan ordu,Sünni Arap,Kürt ve Türklerden oluştuğu için hem mezhep hemde ırk kavgalarından uzak bir şekilde tek bir hedefe yönlendiriliyordu.

Manevi savaş hazırlıklarının neticesini sabah namazındaki cemaatin oranına bağlayan selahattin,tüm ümmeti sabah namazını cemaatle kılma gayretine ulaştırana kadar Kudüs saldırısına geçmedi.

Bizleri içeriden vuran Haçlı Zihniyeti ve Kudüs’ü Tanımak

Kürt,Türk ve Arap birlikteliğinden tarihi dersi çıkaran haçlılar,Müslümanlara saldırmadan önce, Müslümanlar arasında ırk ve mezhep savaşı çıkarıp içeriden zayıflatmadan saldırıya geçmiyordu.

Selahattin Eyyubi, ırk kavgalarını zayıflattık tan sonra haçlı savaşlarında her zaman haçlıların safında duran Şii fatımi devletini ortadan kaldırmadan Kudüs saldırısına geçmek istemiyordu.

Bu sebeple ümmet birliğini kurduktan sonra fatımi devletine saldırıp dağıttı ve tarih sayfasından sildi,Hatta Kürtlerde bu gücü gören asrın fatımi devleti olan İran Devleti,sürekli olarak Kürtleri bir bütün olarak kalmaktan uzak tutmaya çalışır.

Ümmetin ırk,mezhep,parti ve cemaat gibi sebeplerle binlerce parçaya bölünmüş olduğu bu devirde haçlılar ve Yahudi ittifakı, yine Şii lerin desteğiyle çok daha rahat bir gayret ile Kudüs’ü ele geçirmiş,Tarihte hiçbir zaman devlet sahibi olamayan Yahudiler tüm Ortadoğu ya göz dikmiş durumdadır.

Hedeflerini; 1990 Irak harbi ile Armegedon savaşı adı verdikleri bir oluşum ile hız veren haçlıların;ümmetin birliği sağlanmazsa hedefe ulaşamamaları için ciddi bir engel görülmemektedir.Allah Ümmete önce birlik,sonrada dirlik versin.Amin.

Selam ve dua ile

Gönül Kardeşliği

Şanlıurfa Harran İlçesi

3 YORUMLAR

  1. Kudüs’ü yakından tanımak ve bilmek adlı yazınız beni buraya bir şeyler yazmaya itti. Duyarlılığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere minnettarız.

  2. Yasin Hocam konunuz güzel olmuş.
    Kudüs ile ilgili bizi aydınlattığın için Tesekkur ederim.
    Ayrıca ŞANLIURFA Sosyal içerik platformunu takipteyiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.