Matematik Korkusu

8
287
Matematik Korkusu fobisi

Hiç Matematik den Korkulur mu?

Matematik Korkusu Ben şahsen matematik den korkmuyorum.Ki sizin de matematik den korkmamanız için bu yazıyı yazıyorum. Arkadaşlar bir çoğumuz matematik den korkuyor hatta matematik o kadar büyük değilken gözümüzde çok fazla büyütüyoruz.Bence matematik çok güzel bir ders.Bazılarımız matematiği matematik olduğu için değil de ders olduğu için sevmiyoruz.Bazılarımız da gerçekten sevmiyor.Ama ben şahsen şöyle düşünüyorum; matematiği eğlenceli ve zevkli olmasını yani öğrencilerin sıkılmaması için önemli olan 2 şey var bir i öğretmen çok önemli çünkü bir ders öğretmenle eğlenceli ve zevkli oluyor. Ki zaten sadece bu değil öğrencinin için de öğrenme isteği olmalı ki öğretmenlerin dediklerini algılamalı.Yani bu sadece öğretmenin ve öğrencinin elindedir.Ben matematik dersi görünce çok eğleniyorum ( GABİŞ HOCAM SAYESİNDE ) çünkü benim matematik dersime giren hoca (gabiş hoca) gerçekten çok zeki ve çok zevkli.

Matematiğin özellikleri,
1. Matematik yaşam biçimidir.
2. Matematik bir disiplindir.
3. Matematik bir bilgi,beceri alanıdır.
4. Matematik, kendine özgü bir dili vardır.
5. Matematik, önemli ve değerlidir.
6. Matematik, çok özeldir.
7. Matematik, bir çok bilim dalının kullandığı bir araçtır.
8. Matematik, insan yapısı ve insan beyninin yarattığı bir konudur.
9. Matematik, bir düşünce biçimidir.
10. Matematik,mantık ve mantıksal bir sistemdir.
11. Matematik, matematikçilerin oynadığı bir oyundur.
12. Matematik, bir anahtardır.
13. Matematik, bir değerdir.
14. Matematik, bir cevizdir. Nasıl cevizi yemek için kırmak gerekiyorsa, matematiği anlamak için de içine girmek gerekir.
15. Matematik, insan aklının yarattığı en büyük değerdir. Çağları aşarak bize ulaşmıştır.

Matematikten korkan öğrencilere, matematiği benimseyecekleri bir ruh yapısının kazandırılması gerektir. Bunun için matematiği öğreticilerin yaratıcı olmaları, eğitim düzeni, kitapların ve sınav programlarının buna uygun olması gerekir.
Matematik öğretmenleri, yetenekli ve matematiğe yatkın öğrenciler dışında kalanlara, matematiği başarabileceklerini, diğer öğrencilerin kendilerinden çok üstün olmadıklarını, beraberce bu işi başarabileceklerine inandırmaları, onlara en üst düzeyde rehberlik yapmaları gerekir.

Yorumlarınızı bekliyorum…

Filistin sorunu ve Samimiyetimiz

Önceki İçerikHaksızlık Etmek
Sonraki İçerikYaz Tatili
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

8 YORUMLAR

  1. Matematik korkusu büyük bir korku. Özellikle ilk okulda çarpım tablosu ezberleme ile başlayan bu korku eğer yenemezseniz başınıza cok bela açıyor. Liseye kadar matematikten nefret ederdim. Taki lise de pi sayısının hikayesini dinleyene kadar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.