Milli Değerlerimizi Korumak

1
86
Milli Kültür, Milli Parklarımız
Milli Değerlerimizi Korumak

Milli Değerlerimizi Korumak

Bence milli Değerlerimizi Korumak için önce toplumumuzu Milli Kültür konusu hakkında bilinçlendirmeliyiz.Milli Parklarımız a önem vermeliyiz.

Zaten milli kültür değerlerimizin korunamamasının en büyük nedeni bu.Çünkü eğer biz toplumumuzu bilgilendirmiş olsaydık  onlarda şimdi başka ülkelerin kültürünü anlatacaklarına bizim kültürümüzü anlatacaklardı.Başka milletlerin Milli değerlerini öğrenelim derken kendi o güzel Milli Kültür ve değerlerimizden olduk. Evet Bu durum acı ama bir o kadar gerçek.

Bir an önce yetkililer kendi kültürümüzü ve değerlerimizi korumak bilmek adına çalışmalar yapılmalı hatta gerekirse bu konuda topluma seminerler verilmeli.

Yurdumuzda o kadar gezilecek görülecek Milli parklarımız  var ki inanının bende dahil olmak üzere çoğu yerleri bilmiyor. En kötüsü de ismini bile dahi duymamışız.

Şimdi sorsanız ülkenin yüzde altmışı yani yarısından fazlası Eyfel Kulesinin Fransa’nın başkenti Paris te  bulunduğunu bilir.Ama Selimiye Cami’nin ve Ulu Cami’nin nerede olduğunu sorsan ülkenin yüzde altmışı bilmez.Ya da ülkemizde koruma altında bulunan milli park spil dağı nerededir desem kimler cevap verebilir.

Yani kısacası eğer milli kültürümüzü gerçekten korumak istiyorsak ve bu milli kültürün başka ülkeler tarafından da bilinmesini istiyorsak önce toplumumuzu bilinçlendirerek başlamalıyız bu yola.

Diğer bir sorunda toplumumuzun biraz da bu konuda eğitimli olmamasından kaynaklanıyor.Çoğu kişi milli kültürümüzü simgeleyen şeyleri kirletiyor.Mesela Ulu Cami ye gitseniz dışı yani avlusu hep çöp.Ama başka ülkelerde öylemi?

Milli kültürlerini simgeleyen şeyleri bırakın bir tarafa normal yere bile çöp atsan YASAK. İşte bizim insanlarımız da biraz daha bilinçli olsa ve şu güzel ülkenin,şu güzel kültürünün değerini bilse ne güzel olur değil mi ?Ama bizim insanlarımız anca başka bir ülkenin esiri olduğunda,şu güzel ezan sesinden mahrum kaldığında anlar ülkesinin değerini.Lütfen elimizdeki bu güzel şeylerin farkına varalım ve elimizden geldiğinden daha fazla koruyalım.

Milli Parklarımız

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.