Mübarek Ramazan Bayramı

17
300
Mübarek Ramazan Bayramı Şanlıurfa Bayram

Bayramlaşmak İsteyenler Bu yazının Altında Bayramlaş sın    

On bir ayın sultanı hüzünle  aramızdan ayrılıyor. Bize sonrasında güzel  bir Bayram bırakarak. Burada bütün Alem-i  İslam’ın kutsal Mübarek Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle  kutlar, Sıhhat Mutluluklar esenlikler dilerim.

Her Bayram da  bulunduğu gibi bu Bayramda da, Aile Dost Akrabalar sevdiklerimiz ve de sevmediklerimiz le  Bayramlaşılacak, Mezarlıklar da  ziyaret edilip, aramızdan ayrılanlara da  dualar edilecek. Bunlar tabi ki  rutinlerimiz. Hastalarımızı, Yetimlerimizi, Yoksullarımız da ayrıca ziyaret etmeliyiz malum onları da unutmamak gerekir bilmem katılır mısınız ?

Otuz gün bizi yaradan ın  Rızasını kazanmak amacıyla oruç tutanlar, Bayramda Bayramı doya doya yaşamaları hak etmişlerdir.

Ben ise  burada, diğer başka bir  mevzuya ilgilerinizi ayrıca çekmek istiyorum.

Şu sıralar vatanımızı koruyan askerlerimizi Terör illetinden  kaybediyoruz. Son şehidimizin  Babası da , üç oğlum daha var gerekirse onlarda  Vatana Feda olsun demiş. O ne büyüklük o nasıl bir duruş nasıl bir erdemlik , O ne Vatanperverlik…

Vatanseverlik,  Öyle basit de değil,  Ateş Düştüğü yeri yakar derler. Sen gel El kadar bebeği, besle onu büyüt, Yaşamının baharında, Genç Delikanlı mert  Fidanı, Bir kör kurşuna

feda et: ALLAH gani gani rahmet eylesin

Hani Derler ya, Bayram Gelmiş bizim neyimize , Şimdi ayrıca bu mert Babanın bir durumunu düşünecek olursak, Garibimin  ciğeri yanmış, Bayram olsa ne yazar, Seyran Olsa ne yazar ki. Bir bakıma da  Buradan da  şu şekilde bir yol  çıkıyor.

tabi ki Öncelikle  Bayramı Başımıza kara eden  Şu terör illetine  lanet ediyorum.  Neye mal olacaksa  olsun, bu belayı bir an önce  çözmemiz lazım olur.  Çözelim ki, Bayramlar şu mübarek günler Başımıza kara gelmesin, Anne ve  Babalar ağlamasın. Bayramlarımız Bayram tadında geçsin. Dahası Bayram Sevinçlerimiz kursağımızda kalmasın derim

Bir diğer üzüntümüz , garip ve yoksul ülke Somali

Açlık,Yokluk, Kıtlık ve sefalet içinde. Eskiler derlerdi Ya  rabbim Bizleri Açlıkla asla terbiye etme. Bu Duaya katılmamak elde  değil. Tabi ki Ülkemizde de açlıktan, yokluktan, hayatını kararların yok değil.Allah tüm Müslüman aleminin yardımcısı olsun.Daha ne diye bilirim ki Şimdi  bu insanların Bayram gelmiş neyimize dediklerini duyar gibi kulaklarım çınlıyor.

Dahası güzel ülkemizi terör odakları  dört bir yandan sarmış.Bu güzel ülkemiz 15 Temmuz da vatan hainlerinin saldırılarına uğramış

Irak  parçalanmak üzere, Suriye de halen savaş var Filistin de şer odakları tarafından köşeye sıkıştırılıp bebekler dahi açlıkla  sınava tabi tutulmuş.

yine batının meşhur şer odakları tarafından KATAR a üstelik Müslüman ülkeler tarafından abluka  ya  alınmış.

ne olacak  bu Müslümanların halleri OSMANLI ruhu doğmayacak mı?

Kısaca şu  mübarek  Bayramları Bayram tadında yaşamak amacıyla , ilk evvelce bu problemlerimizi yani İşsizlik, fakirlik, ayrıca terör problemini kısa sürede  çözmemiz lazım Çözelim ki Bayram Sevinçlerimiz yarım yamalak  kalmasın, Çocuklarımız Bayramları  bayram gibi yaşasın.

Kötülük ve beladan  uzak, Günlerimiz  Bayram Sevinci ile yaşanmasını  diler.

herkesin bayramını kutlarım

sizlere sağlık sıhhat esenlikler dilerim

İbrahim Halil GABİŞ

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

17 YORUMLAR

  1. Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun HOCAM:)))

  2. Bu kutlu günde birlik beraberliğin artması sevginin saygının her daim olduğu günler icin dileğimle Ramazan Bayramınız Mübarek olsun ?❤

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.