Müslümanların Bayramı

0
170
Müslümanların Bayramı ramazan bayramı

Mübarek Ramazan Bayramı Geliyor

Müslümanların Bayramı Ramazan bayramı on bir ayın sultanı olan ramazan ayını kutlamak amacı için yapılır.Ramazan  bayramında her zaman ki gibi çocuklar bayram için aldıkları yeni kıyafetleri giyip sabah erken den kalkarlar.Ve herkesi büyüklerimizi özelikle ziyarete giderler.Büyüklerimizi derken dedelerimizi,ninelerimizin ellerini öpmeye giderler.O gün herkes çok mutludur özellikle de çocuklar, zaten en güzel ve en saf gülüş çocuk gülüşü dür.İnsanlar bu bayramda temiz giyinmeye çalışırlar.sabah erken kalkmak için erken yatılır bayramdan 1 gün önce den kıyafetler ütülenir.her şey hazırlanır.                                                                                                                                                                                                                         1.Müslümanlar zekatlarını bayramda verirler.
2.Müslümanlar arasında küsler barışır,insanlar bir birlerini ziyaret ederler.
3.Müslümanlar bu bayramda, özellikle bayram namazından sonra yakınlarının mezarlarını ziyaret ederler.
Ramazan Bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan oruçta biter.

Ramazan Bayramının ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise sohbet ederler. Namazın bitmesiyle bayrama girilir. aile ve arkadaş ziyaretleri yapılır. Ayrıca Ramazan Bayramı boyunca Müslümanlar, ziyaretlerle birbirlerinin bayramını kutlar.

Milletin Vekili Mi Bunlar?

Önceki İçerikKardeş Sevgisi
Sonraki İçerikÇocuğun Dünyası
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.