Mutlu Değilim

2
Mutlu Değilim Şanlıurfa Köşe Yazısı
Mutlu Değilim mutlu olmamak

Mutlu Olmamak Mutlu Değilim

Bazen mutlu olmaya çalışsak ta Mutlu Değilim ya da Değiliz.Eğer yinede mutlu olmak için istiyorsak bizi ne mutlu ederse onu yapmalıyız belki o şekilde mutlu olabilirsiniz.
Yada sürekli sizi üzen kişiler varsa onları uyarın eğer uyarınızı dikkate almazsa onu hayatınızdan çıkarın.
Hepimiz bu dünyada mutlu olmak isteriz ama maalesef hepimiz mutlu olamayız.Çünkü bizi üzen ve mutsuz eden şeyler vardır.Mutlu olabilmek için bizi üzen ve mutsuz eden şeylerden uzak durmalıyız.Yada uzak duramıyor sak en yakın arkadaşınıza veya güvendiğiniz birisine anlatabilirsiniz.Bu sayede hem biraz rahatlarsınız hem de sizi daha iyi hissettirebilir neden derseniz o kişiden fikir alırsınız ve rahatlarsınız.

Bazen her istediğinizin olmasına rağmen yine de mutlu olamaya biliriz. Aslında istersek elimizdekilerle mutlu olabiliriz ama istediğimiz için olamıyoruz.Ama bazı insanların gözü para yada zenginlik değil benim gibi sadece sağlık,mutluluk,huzur ve güzel bir aile ortamı istiyor.
Aslında bunlar çok fazla şeyler değil bur çok insanin istediği şeyler.Bazen bunlardan bir tanesi eksik olur işte o zaman bizimde mutsuz olduğumuz o an geri gelir.
Bizde hayatımızda istediğimiz şeylerden bazıları eksik olursa eksik değilmiş gibi o eksiği kapatmaya çalışmalıyız yada o eksikle hayata devam etmeliyiz.

Her şeyi kafamıza takarsak ta mutlu olamayız,bu yüzden küçük sorunları kafaya takmak yerine hayatla savaşıp mutlu olmaya çalışmalıyız.

Bizleri üzmek için söylenen lafları aldırış etmemeliyiz.Onları umursar sak olan bize olur karşımızdaki kişiye değil.

Hayatta asla ama asla pes etmekten ve tüm zorluklara karşı mücadele etmekten vazgeçmeyin kim sizi üzerse ondan uzaklaşın.
Elinizdekilerle mutlu olmaya çalışın eminim ki zamanla sizi anlayan ve sizi seven bir dostunuz çıkacaktır ortaya.

Yüsra Nur Kansu

Gavur İsveç’in İslamilik Endeksi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.