Mutlu Olmak

2
242
Mutlu Olmak mutluluğun anahtarı

Mutlu Olmak mutluluğun anahtarı

Siz nasıl mutlu olursunuz? Veya neyler le mutlu olursunuz?
Bence mutlu olmak için zengin olmak mı lazım? Bence hayır mutlu olmak için bir tebessüm bile yeterlidir.Ben bir insanın bana gülümsemesinden bile çok mutlu oluyorum.Ama sizler nelerle mutlu olduğunuzu bilemeyeceğim.Her insan farklıdır bu yüzden farklı şekillerde mutlu olurlar değil mi?

Peki mutluluk nasıl bir şey? İnsan bazen çok mutlu olduğu için ağlar.İşte mutluluk öyle bir şey ki asla her an mutlu olamazssınız.
Mutluluk öyle bir duygu ki bir anlık gelir gider.Bu yüzden mutlu olduğunuz anın tadını çıkarın.Çünkü o anı asla ama asla geri alamazsınız. Peki bu mutlu olmanın bir sırrı var mı derseniz maalesef ki yok.Eğer mutlu olmanın bir sırrı olsaydı emin olun ki hemen söylerdim.Çünkü benim mutlu olduğum gibi herkesin mutlu olmasını isterdim.Peki neden mutlu olamıyoruz? Bazen mutlu olmaya çalışsak ta mutlu olamayız.Ya bizi bir şeyler üzmüştür yada biz kendimiz mutlu olamıyoruz dur. Ama ne olursa olsun her şeyin sonunu olumlu olduğunu düşünün.Belki bu sayede mutlu olursunuz.Asla ama asla umutsuzluğa kapılmayın.
Düşünsenize herkesin suratı asık olsa.Kimse mutlu olmazsa herkes üzgün olsa ne olurdu? Tabi ki çok kötü olurdu değil mi kimse gülmezdi.Ama biz öyle bir yerde yaşamadığımız içi çok şanlıyız.İşte buna bile mutlu olabiliriz.Mutluluk öyle bir şey ki insanı her an ve her saniye çok mutlu edebiliyor.Asla ama asla mutsuz olmayın,mutlu olmaya çalışın.

Yüsra Nur Kansu

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.