Mutlu Olmak için Ne Yapmalı

1
Mutlu Olmak için Ne Yapmalı
Mutlu Olmak için Ne Yapmalı

Mutlu Olmak için Ne Yapmalı

Mutlu Olmak için Ne Yapmalı? Bence mutluluk insanı gülümseten  her şey … VE aynı zaman da büyük ihtiyaç, Mutlu Olmak İçin ilk önce  Mutlu olmayı bilmeli insan en küçük şeylere bile ki mutluluğun tadına vara bilsin.

Bir çocuğun gülüşü mesela veya annenize babanıza sarılmak mutlu etmeli sizi

MUTLU OLMAK  için büyük sebepler aranmamalı sebepsiz yere de mutlu olunmalı …..aynı zamanda kötülüklere karşı durur mutluluk bir insan kötü ise mutlu olarak kötülüğün önüne geçer engel olur ki bu durumu kimse istemez ama bir çoğumuz maalesef yaşarız.

Mutlu bir insan zarar vermez çevresindekilere . sorsalar cinayet işleyene bir kadına veya her hangi birine şiddet uygulayana mutsuzluğun dibine vurmuş insanlardır . ve ayrıca çevresine zarar vererek mutsuzluğu yayar etrafına . Sizce bu konuda haksız mıyım?

Fakat mutlu bir insan mutluluk yayar etrafına , mutluluğu yayar sevdiklerine …. En basitinden biz mutsuz , üzgün , morali bozuk , biriyle konuşunca mutsuzluğu seziyoruz ve normal olarak mutsuz , olumsuz yansıyor .

Küçük Şeylerle Mutlu Olmayı Bilelim Mutlu Olmak İçin

Tam tersi mutlu biriyle konuşunca mutluluğu sezerek bizde mutlu , sevinçli bir hal alıyoruz . yani anlayacağınız mutlulukta mutsuzlukta bulaşıcı bu nedenle hep mutlu.olalım mutlu görünelim. En ufak şeylere gülümseyelim gülümsetelim .Kısaca hayatımız da Küçük şeylerle mutlu olmayı bilelim.

Mesela öğretmenlerimiz hep söyler ” BİZ MUTSUZ OLSAK DAHİ SINIFA GİRİNCE TÜM ÜZÜNTÜMÜZ , KEDERİMİZ YOK OLUYOR ” Bunun nedeni bence sınıf mutlu olduğu için öğretmenler sınıfa girince mutluluğu sezerek mutlu olurlar tabi mesleğini seven bir bireyde geçerlidir bu. Tam tersi bir sınıf mutsuz ise giren öğretmen mutlu olsa bile mutsuzluğu sezerek mutsuz bir hal alır.

Mutlu olmak bu hayattaki en ucuz ve en güzel şey. Yeter ki mutlu olmak istesin insan . İSTEMEK YOLU YARILAMAKTIR ZATEN ??….

MUTLULUK özgürlüktür aynı zamanda kim özgür olmak istemez ki bu hayatta….

….Bir gün sen ona kapını açarsın gün gelir o sana evini bırakır ….

“MUTLUYUM  DİYEBİLMELİ  İNSAN               HER ŞEYE.  RAĞMEN.   MUTLUYUM  ”                   ??????????

???Bir yazımın daha sonuna geldik bu yazıyı okuyup dikkat ettiğiniz için teşekkür ederim☺☺??

Mutlu Olmak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.