O Bizim Bayrağımız

1
O Bizim Bayrağımız

O Bizim Bayrağımız

O ki şehitlerimizin kanını,ay yıldızın buluşmasıyla oluşan bayrak.Vatanımızı temsil eden bayrak,o benim,bizim,hepimizin olan TÜRK BAYRAĞIDIR.

Bayrağım,bayrağımız sadece bizi vatanımızı temsil etmez. İstiklal marşını da temsil eder.Bayrak sadece bir kumaş parçası değildir. Bir ülkenin özgürlüğü ve bağımsızlığını temsil etmesi icin önemli ve değerli bir anlam vermektedir.

Bayrağın öneminden Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşında “o benim milletimin yıldızıdır parlayacak, o benimdir o benim milletimindir ancak.”
diyerek bahsetmiştir.

Çünkü tek bir kişinin değil, Türk milletinin sembolüdür bayrak.Bayrağa taşıdığı anlam ve önem açısından gereken değeri vermeliyiz.Her milletin bayrağı o milletin bağımsızlığını simgeler.

Bu nedenle her bayrak saygıya değerdir.Hiçbir milletin bayrağı küçümsenemez.Zaten hiçbir millet bayrağını küçümsetmez.Misal ben TÜRK BAYRAĞINI asla hiç kimsenin küçümsemesine izin vermem.

Benim bayragim şehitlerimin kanıyla ay ve yıldızla oluşan bayragima kimsenin laf söylemesine izin vermem.Bu bayrağıda gelecek deki gençlere emanet ede, ede bayrağimizi asla goklerden indirmeyecegiz.

Zaten sabahlara kadar bu bayrağı göklerden indirmemek için vatan uğruna can veren askerlerimiz varsa eğer bu bayrak asla göklerden inmez.Askerlerimiz bir şeyin karsılığında şehit olmuyor.

Vatan uğruna can veriyorlar neden mi nedeni VATAN SEVGİSİ.Çocuğunun uzerindeki çarsafı alıp içine mermi koyarak askerlere götüren kadınlarımız,15 temmuzda da gördüğümüz üzre hiç korkmayıp tankların önüne yatan insanlarımız,ve koşulsuz bir şekilde şehit olan askerlerimiz varken bu vatan’a hiç bir şey olmaz.

Emeğe saygi diyerek olumlu veya olumsuz olsada yorum yapmayi asla unutmayin…

İspanya’daki Azınlıklar ile Özerk Bölgeler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.