Ödev Yapmak

5
Ödev Yapmak

Ödev Yapmak

Eminim ki bir çok kişi ödev yapmayı sevmiyordur.Aslına bakılırsa bende ödev yapmayı fazla sevmiyorum.Ama bu durum derslere göre değişiyor.Ödev yapmak biz öğrencilere sıkıcı gelebilir.Ama şunu biliyorum ki öğretmenlerimiz ödevleri bizlerin faydalanması için veriyor.Hem böylece konuyu daha iyi anlamış oluruz.Eğer biz ödev yapmazsak öğretmenlerimize bir yararı yada zararı olmuyor.Çünkü onlar zaten okuyup da öğretmen olmuşlar.Öğretmenlerimiz de küçükken ödevlerini yapmışlardır.Bu soruyu öğretmenlerinize sorabilirsiniz.

Şimdi ise sıra bizde.Bizde ödevlerimizi yaparsak kendimiz karlı oluruz.Ve eksi almaktan kurtuluruz.Çünkü bu eksiler notlarımızı düşürebilir.İşte biz bu yüzden ödevlerimizi(bize verilen görevleri) yapmalıyız.Bu sayede de sorumluluk sahibi olmuş oluruz.Bazen deriz ya keşke öğretmenimiz bu ödevi vermeseydi elimiz çok ağrıdı falan deriz.Ama şunu bilin ki öğretmenlerimiz ise bizlerin 2.anne ve babamız gibidir.Anne ve babalarımız nasıl bizim bir yerimizin ağrımasını istemezse öğretmenlerimizde istemez.Ama her şey bizler için.

Ödevlerini yapamayan arkadaşlarınıza yardım edin.Bu sayede birlik ve beraberlik içinde ödevlerinizi yapmış olursunuz.Zaten bizler öğrenciyiz görevlerimiz sadece ödev yapmak.Sonuçta eve gelip de yemek yapmıyoruz,yada akşama kadar işte çalışmıyoruz. Öğrencinin görevi bu ödev yapmak,sınavlara çalışmak,kitap okumalı vs.

Biliyorum ödev yapmayı bir çok kişi sevmiyor ama bunlar akrabalarımız,ailemiz,komşumuz,öğretmenimiz gibi kişiler için değil.
Bunlar bizim geleceğimiz için

YÜSRA NUR KANSU

Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olaylarına Birileri dur demeli

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.