Öğretmen Olmak

7
Öğretmen Olmak öğretmenlik duygusu
Öğretmen Olmak için

Öğretmen Olmak Öğretmenlik Duygusu

Aslında çoğu insan öğretmenliği gözümde çok küçümser.Ama aslında o kadar kişinin geleceklerini oluşturur gibi bir şey olur aslında.

Öğretmenliği o kadar küçük düşürmemek gerekir.Çocukların o iyi notları alınca ki o sevincini görmek güzel olmaz mı sizce…Her şeyi sizden öğrenecekler.Her bilgiyi.Her seferinde şaşıracaklar.öğretmenler bide sizin eğitimimizin daha iyi olması için gerçekten çok uğraşacak ama siz bunların kıymetini bilmelisiniz.Mesela öğretmenin sözünden çıkmayarak,sonsuz saygı ve en önemlisi de öğretmenin sizin eğitimimiz için yaptığı şeyleri görmek..Öğretmenlerin kıymetini her zaman bilmeliyiz.Eğer kızdıysa bile boşuna değildir senin iyiliğin için kızmıştır.Bir daha öyle bir şey yapma diye dir. Dediğim gibi hiç küçümsememek gerekir öğretmenliği.Hemde hiçbir zaman.Şimdi anladınız mı öğretmenliği umarım bu yazıyı okuduktan sonra bir daha öğretmenliği küçük düşürmezsiniz.Yani kısaca “GABIŞ HOCA” gibi bizim için uğraşan bize önem veren öğretmenlerimizin kıymetini bilmeliyiz????

Kemal Sunalı Anlamak

7 YORUMLAR

  1. Benim babam da öğretmen, Öğretmenlik mesleği hem zor hemde vicdan merhamet isteyen bir meslek. Hakkıyla öğretmen mesleğini yerine getirenlere buradan selam olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.