On Bir Ayın Sultanı

0
On Bir Ayın Sultanı

On Bir Ayın Sultanı

Ramazan ayı diğer aylara göre daha büyük bir yeri vardır.Çünkü bu ayda kuran-ı kerim indirilmeye başlamıştır.Ayrıca kadir gecesi de bu aydadır.BU ayda da oruç tutulmaktadır.Sizlerde biliyorsunuz ki kuran-ı kerim 4 büyük kitaptan birisidir.Ramazan Ayında 610 yılında Kadir gecesinde Hira mağarasında pazartesi günü Cebrail aracılığıyla inmiştir.İşte asıl ramazan ayının önemi kuranı kerim indirildiği içindir.Kuranı kerim insanlara Allah  tarafından öğüt vermek,insanlara doğru yolu göstermek,ibadet etmelerini sağlamak gibi bir çok nasihatler vardır.
Nasıl ki İstiklal Marşı Ülkemizi simgelediğini biliyorsak Kuranı keriminde dinimizin bir kitabı olduğunu bilmeliyiz.

Kuranı kerimde peygamberlerin hayatın ait bir sürü kıssalar da bulunmaktadır.Allah Kadir Gecesinin Bin Aydan daha hayırlı olduğunu belirtmiştir.Yüce Allah kim ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun buyurarak Ramazan Ayında oruç tutulmasını emretmiştir. Sevgili peygamberimiz(sav.)Ramazan ayında yapılan içtenlikle dua ve ibadet Allah katında değerli olacağını söylemiştir.

Aslına bakılırsa Ramazan Ayı tam bir İbadet ayıdır. Çünkü her gün oruç olduğumuz için bir de hava sıcak olduğu için her kez evindedir. İşte bizlerde evde boş oturmak yerine ibadet edebiliriz.Mesela kuranı kerim okumak,fazladan namaz kılmak gibi.En azından ibadet edersek birazda olsa zaman geçmiş olur.

Ramazan ayı Şükür Ayıdır.Çünkü her gün aç olduğumuz için yoksullar,fakirlerin de ne şartlar altında olduklarını görmüş oluruz.Ve bu sefer bir kez daha Şükrederiz.

Yüsra Nur Kansu

Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olaylarına Birileri dur demeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.