Peygambere Mektup

4
279
Peygambere Mektup kainatın sevgilisi

Peygambere Mektup Kainatın  Sevgilisine Mektup

Gönüller Sultanı, alemlere rahmet olarak gönderilen en sevgiliye salât ve selam olsun.

Cehaletin zirvede olduğu bir zamanda son nefesine kadar tebliğ ettiği dini, ilk günden beri ümmeti için her zorluğa karşı göğüs geren yüce insana salât ve selam olsun.

Yokluğunda, kalp gözümüzü kapatıp, hasretiyle bir kor gibi yüreğimizi yakan efendiler efendisi Hz. Muhammed’e (s.a.v) yürekler dolusu salât ve selam.

Seni özlüyorum Ya Resul Allah. Hem özlüyor, hem ağlıyorum. O şefkatli yüreğini, tüm acılara ve zorluklara rağmen dinini en güzel şekilde, en kalpten sevgiyle tebliğ edişini.

Düşmanlarının bile El-Emin ismine hürmeten sana olan güvenlerini, Peygamberliğinin zor günlerini, yalnız geçirdiğin günleri, geceleri düşünüyorum.

O dönemde yapılan, başka bir yerde görülmemiş işkenceleri düşünüyorum ve bir anda içim ürperip, kanım donuyor. Düşüncesi dahi bu kadar insanın kalbine acı zerk ediyorsa o sahabeler bu acılara nasıl dayandılar sorusunu kendime sormaktan alıkoyamıyorum!

Sen nasıl dayandın Ya Resulullah?

Senin o güzel kokuna, nur cemaline nasıl kıydılar?

Sen olmazsan bizler birer  hiçiz…

Kainatın uğruna yaratıldığı, ALLAH’ın en sevgilisi olduğunu yer gök haykırırken hala seni tanımayanlar var bu devirde. En çok da ona üzülüyorum. Seni çok özlüyoruz Gül kokulu Peygamberim.

Kainatı uğruna yarattığı Rabbime şükürler olsun ki senin gibi bir rahmet Peygamberinin ümmetiyiz. Her ne kadar bu kelimeye layık olmasak ta, kıyamet gününde şefaatini bekliyoruz. Senin gibi bir Peygamberin ümmeti olduğumuz için ne kadar gururlansak azdır.

Şefaat Ya Resul Allah…

Bu yazıyı yazmam da vesile olup, bana yardımcı olan babam Hüseyin BOĞA’ya kucak dolusu saygı, sevgi ve minnetle…

Tuba Nur BOĞA…

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.