Sağlığımızı emanet ettiğimiz Tüm sağlık camiasının tıp bayramını kutlarız.

3
sağlık camiasının tıp bayramı ve Doktorluk Mesleği ve Doktor olmanın zorluğu
Sağlığımızı emanet ettiğimiz Tüm sağlık camiasının tıp bayramını kutlarız.

Sağlığımızı emanet ettiğimiz Tüm sağlık camiasının tıp bayramını kutlarız.

Bizler için önemli yeri olan sağlığımızı bizlere kazandırmaya çalışan ve çabalayan sağlık camiasının tıp bayramı bugün. Bizlerde Sosyal loca olarak 14 mart TIP bayramı nedeni ile sağlık camiasını bu mutlu günde unutmadık.

Sağlık sorunlarımızda bize yardımcı olan bizi iyileştiren,yakınlarımızı ve sevdiklerimizin hayatını kurtaran tüm sağlıkçıların ve sağlık camiasının tıp bayramı günü kutlu olsun.

14 mart Dünya Tıp bayramı günü 1.dünya savaşının sonunda İstanbul’un işgal edildiği günlerde tıp öğrencilerinin tepkisi olarak 1919 kutlanmaya başlanmıştır.

Artık günümüzde bu hafta sağlık haftası olarak da kullanılıyor.

Şimdi sizlere tıbbın kahramnları diye geçen bir kaç ünlü kişiyi yazacağım…

Hipokrat: Kalpteki dolaşım bozukluğu yüzünden tırnakların cam gibi görünmesi.

Antonie van leeuwenhoek: İlk defa bakterileri keşfetmiş,kandaki
alyuvar hücrelerini tanımlamış.

Joseph lister: Enfeksiyonları önleyici hijyen kavramını bulmuş,yaralarda karbon spreyi kullanmış bir cerrahtır.

sağlık camiasının tıp bayramı Doktorlarımızdan 14 mart Tıp Bayramı Mesajları

Araştırma Görevlisi Doktor Hatice Kübra GÜNEŞ

Araştırma Görevlisi Doktor Hatice Kübra Güneş

Yeri geldi dua aldık en güzel yüreklerden, yeri geldi mutluluk gözyaşları döküldü en saf gönüllerden iyi ki meslekteyim daha mutlu Yarınlar daha huzurlu değerli meslektaşlarımla nice TIP bayramlara…( Araştırma Görevlisi Doktor Hatice Kübra GÜNEŞ )

Uzman Göz Doktoru Şükrü Kenan GÜNEŞ

Uzman Göz Doktoru Şükrü Kenan GÜNEŞ

İlk modern tıp hekimliğinin yapıldığı 14 mart 1827 yılında ve işgal kuvvetlerine tepki koyan tıbbiyelilerin 14 mart 1919 yılında ilk kutlamaya başlanan Tıp bayramı herkese sağlık getirmesi temennisiyle…( Uzman Göz Doktoru Şükrü Kenan GÜNEŞ )

Dünya Tıp Günü kutlu olsun tüm doktorların ve doktor adaylarının dünya tıp gününü kutlar başarılarının devamını dilerim…

Doktorluk Mesleği ve Doktor olmanın zorluğu

Doktorluk Mesleği her işte olduğu gibi bu meslek de oldukça zordur,bunu TIP fakültesini okuyanlar ve doktor olanların daha iyi bileceğini ve anlayacağını düşünüyorum.

Bir insanın hayatını kurtarmak göründüğü gibi hiç de kolay değil.Bunu gerçekte görmemiş olabilirsiniz ama eminim ki izlediğiniz dizilerde mutlaka görmüşsünüzdür.

Bazen doktorlar bile mesleklerini yapmaktan yorulurlar çünkü gerçekten kolay değil,tüm gün boyunca hastanede olmak,ameliyatla girmek,acil de durmak,gece nöbetleri vesaire vesaire diye gittikçe gider.

Zaten doktorluğun zor bir meslek olduğunu tahmin etmelisiniz nedeni ise TIP ı okumak çok zor,doktor olanlar yıllarca okuyup emek veriyorlar emeklerinin karşılığını belki de çok sonra alıyorlar.

Doktorluk Mesleği önemli bir meslektir.sonuçta insanların mutlu huzurlu sağlıklı olması bir nevi doktorların elinde değil mi?

Bazı doktorlar vardır bazı önemli hastalıklara çözüm bulurlar buda insanların daha da mutlu olmasını sağlar.

Umarım ülkemizde doktor sayısı artar ve biran önce hastalıklara çare bulunur,artık her doktora hasta sayısı da azalmış olur.

Ciddiden doktorluk kolay gibi görünse de kolay değil,bir çok alanda yetenekli olmanız gerekiyor yoksa doktor olamazsınız.Doktorluk birazda cesaret ister cesaretiniz yoksa eğer korkarsanız pek başarılı olamayabilirsiniz.

Tıp alanında bir çok ünlü bilim adamı vardır,kimisi bazı hastalıklara çözüm bulmuşken kimisi bir çok yeni bilgi keşfetmiştir.

Örnek verecek olursak İbni Sina.

Eski zamanda fazla alet olmamasına rağmen kendisi mikropları keşfetmiştir.Hemde o zamanda fazla alet yok ve mikropların gözle görülemediği halde bulması gerçekten hayret edici bir olay ama her ne kadar ilginç gelse de doğru.

Aynı zamanda İbni Sina 18 yaşında Samani Hükümdarı Nuh bin Mansurun hastalığını tedavi etmiştir yani buda İbni Sina’nın tıp alanında ki çalışmalarının oldukça başarılı olduğunu gösteriyor.

Gizemli YAZAR

Her şeyden Önce Sağlık

Sigaranın vücudumuza zararları ve Sigara ile Mücadele etmek

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.