Şeytanla İlgili

0

Şeytanla İlgili Bilgiler

Arkadaşlar hepinize merhaba bu yazımda şeytanın çocukları veya yardımcıları olarak geçenlerin isimleri ve vazifeleri…Biraz korkutucu gelebilir 🙁 İsterseniz başlayalım…

  1. HANZEB: Namaz da vesvese verir.namazda böyle bir şey hissedince allah ′a sığın.
  2. VELHAN: Temizlikte çok su kullandırarak vesvese verir.çok su kullandırır,sonra da gülüp alay eder.
  3. ZELLENBUR: Bu da çarşılarda esnafa bozuk mal satmayı,yalan yemini,malını methetmeye,malın kusurunu gizlemeyi,ve insanları aldatmayı gösterir.
  4. VESNAN: Uyku şeytanıdır.namaz ve diğer ibadetler için kafayı ve göz kapaklarını bastırır.zina ve hırsızlık gibi haramlar için insanı uyarır.
  5. BETR: Musibet şeytanıdır.bağırıp çağırma,yüze tokat vurma gibi cahiliye adetlerini güzel gösterir.karı koca arasında düşmanlık meydana getirmeye çalışır.
  6. DASİM: Yemek şeytanıdır.insan besmele çekmediğinde onunla yemek yer,eve girer,yatakta uyur.besmele ile giyilmemiş ise elbiseleri giyer.
  7. METUN-MESÛT: İnsanlar arasında yalan haberleri yayar.ve o olayların aslı çıkmaz.

İşte aslında her an bu vesveseleri yaşıyoruz.belki farkındayız belki de hiç değiliz. aslında şeytandan binlerce kat kötü ve vesveseci olan var.o da insanın kendi nefsidir.alemlere rahmet peygamberimiz bile ne diyor.-ya Rabbi beni göz açıp kapayıncaya kadar nefsimle baş başa bırakma.neyse konumuz dağılmasın. Rabbim herkesi bu tür vesveselerden korusun…(amin)  bir daha ki yazımda görüşürüz.herkese saygı ile selamlar*♥♥♥*

Balkan Deryası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.