Sömestr tatili yaklaştı

6
89
Sömestr tatili için planlarımız
Sömestr tatili yaklaştı

Sömestr tatili yaklaştı

Evet yarı yıl tatili geliyor yani Sömestr tatili yaklaştı demek. Artık okullarda 1.dönem  bitiyor.Sınavlar falan bitmek üzere arkadaşlar ben sizle açık konuşacağım. Biliyoruz ki bu dönem  yarı iyi yarı kötü geçti bazılarımız çok çalışıp sınav dan yüksek almak için  çabaladı bunun sonucunda kendi haklarıyla yüksek aldılar.

Hemen söyleyeyim Bu dönemde notları kötü ya da istediği gibi olmayanlar umutsuzluğa kapılmamalı gerekli tekrarları yapmalı, o konularla ilgili bol bol soru çözüp ikinci döneme hazırlıklı bir şekilde gelmeli.

hayatımızı şunu referans almalıyız hani derler ya kimse başarı merdiveninde elleri ceplerinde çıkmamıştır.

Ve ben hep şunu derim tembel öğrenci yoktur çalışmayan öğrenci vardır maalesef.

Bazılarımız sınavlar dan sözlüler den düşük almış olabiliriz.Ama şunu unutmamalıyız . Çok  çabalarsak yüksek alıyoruz.Bizim için gereken şey sadece biraz çalışmak.Çalışırsak kazanırız. Çalışırsak amacımıza ulaşırız.Hem atalarımız ne demiş Çalışan demir pas tutmaz

Eğer çalışırsak hayallerimize bir adım daha atarız. Bu tatil de ailemizle vakit geçirmeye dikkat etmeliyiz.Sevdiğiniz hobilerinizi yapabilirsiniz.mesela arkadaşlarınızla dışarıya çıka bilirsiniz,Sinemaya gidebilirsiniz,tiyatrolara gidebiliriz.Ya da şuan da aklıma gelmeyen bazı şeyler yapa biliriz.

Seyahat edebiliriz. Tabi ki de derslerimize çalışmayı  konularımızı tekrar edebilirsiniz.Bütün yıl çalışarak, bunu hak ettin. Yıl boyunca iyi çalışmamış da olabilirsin. Yine de tatili hak ettin.Nede olsa hepimiz öğrenciyiz demi?

Sömestr tatili için planlarımız Bana kalırsa kısa bir derslerimizi tekrar ettikten sonra kendimizi ödüllendirmeliyiz.

Sömestr tatili için planlarımız ne olabilir.

1.Günler uzun daha çok eğlenceli vakit geçirebiliriz.

2.Basketbol,futbol gibi alanlarda kendini geliştire bilirsin.

3.Sevdiğin insanları ziyaret edebilir ve tatilde onlarla birlikte eğlenebilirsin.

4.Ama unutma sevdiklerinizi sadece tatillerde değil normal de de sık sık ziyaret etmelisin.

5.Tabi ki de denize girebilirsiniz deniz,kum,güneş en sevilenlerden.

6.ilginiz in olduğu konularda gelişmek için kurslara gidebilirsiniz.

7.Bir gününüzü de dinlenmeye ayırın  çünkü bütün  dönem boyunca dersleriniz için çok  yoruldunuz.onun için biraz dinlenmek sizin de hakkınız.

Kısacası tatilde eğlenecek bir sürü şey vardır. Tatil de eğlenecek aktiviteler de size örnek verdim.Derslerinize de çalışmayı da unutmayın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.yorum yapmayı unutmayın  🙂

Aleyna Divitci

Yaz Tatili Bitti                           Urfa da Tatil Bitti

Önceki İçerikYağmur ağlıyor
Sonraki İçerikHevesim var
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.