Sor Kendine Ben Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın

2
232
Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın
Sor Kendine Ben Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın

Sor Kendine Ben Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın

Ben Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın? Sordun mu? Kendine Bir Kudret düşün. Her şeye gücü yeten! Tek sözüyle kainatı var eden!

Bir sevgi düşün. Bir Annenin yavrusuna merhameti bile onun yanında bir nokta etmezken! Bir de şu sonsuz kudret ve sevginin sahibini düşün.Peki Bugün ALLAH İçin Ne Yaptın?

Onu hiçbir varlığa benzetmeden, şekline boyutuna takılmadan sadece onu düşün! Onun emrine fiille cevap ver. O akletmezler mi diyor. Sırf onun için aklet bu sefer.

Hz. İbrahim’in Rabbini aradığı gibi sende Rabbini ara! Herkesi kandıra bilirsin belki. Şu fani dünyayı,günahkar kulları, bunların hepsini kandıra bilirsin belki. Peki ya kendini?

Kalbini gösteren bir ayna bul ve karşısına geç. Sorduklarına dilin değil kalbin cevap versin bu sefer. Şu koca kainatı sana hazır sunmuş Rabbini ne kadar seviyorsun?

Fani Dünya’nın fani zevklerine olan sevgin Allah sevgisinin önüne geçiyor mu acaba?

Ay sonunda alacağın üç kuruş için geceni gündüzüne katarsın da Rabbin için 5 vakit namaz çok mu?

Rabbinden daha mı seviyorsun parayı? Alacağın 3-5 not için yıl boyunca canını dişine takarsın da Rabbine günde 1 saatini ayırmak çok mu?

Kibrin, gururun Allah’tan daha mı önemli? Sevdiğin birinden gelen tek bir mesajı bile okumadan edemezken Rabbinden gelen onlarca mesajın hiçbir önemi yok mu?

Yavrunun hastaneye kaldırıldığını duyunca namaz kılmayı bırakıp Allah’ın huzurunu terk edip yavruna koşmaz mısın? Yavrun Rabbinden daha mı değerli?

Rabbin sana “kulum gününün bir saatini bana ayırsın karşılığında hiç görmediği güzellikleri içinde barındıran cenneti önüne sereyim” derken fani dünya için fani zevklere 24 saatini harcamak hangi akla, mantığa sığar ki? Düşün!

Rabbin için bir kere beynini kullan! En azından sor kendine her gece.

“Ben bugün Allah için ne yaptım?” de.

Kim Allah’a Yakın

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.