Suriye Eski Tas Eski Hamam

6

SURİYE ESKİ TAS ESKİ HAMAM
Ülkemizdeki Suriyeli mültecilerin  milyonları geçtiği dönemdeyiz.

hem de birtakım kaynaklara daha da geleceği  belirtiliyor. Ülkemizin her tarafına dağılan Suriyelilerin çoğunluğu Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay ve Kilis’e yerleştiklerini yetkililer dile getirmektedirler.

Bunların çoğu çadırkent’lerde yaşadığı, yalnız bir  kısmının ise site merkezlerinde kiraladıkları evlerde yaşadığı herkesçe malum.

bende burada bir takım  sorunlara da dikkatlerinizi çekmek  istiyorum.

birtakım Suriye vatandaşları işyerlerinde kaçak ve sigortasız çalıştırılmakta, Allah göstermesin başlarına bir iş  gelse bunları çalıştıran işverenlerin durumu ne  olur.

Ki kendilerine ne olur buda ayrı bir soru…

gene birtakım Suriye vatandaşlarının buralarda  arabaları var ve trafiğimizde cirit oyunu atıyorlar, bu araçların sigortası yok, kaskosu yok, kaza yapsalar ne olur.

bir kısmııda  trafik ışıklarında, sağda solda dileniyor, dolaşıyor bunların hiç birinin sigortası yok, başlarına bir durum  gelse sonuç ne olur demekten kendimi alıkoyamıyorum.

ayrıca savaş  bitse bile bunların bazılarının dönmeyeceği söyleniyor, bu durumda bunlara hangi pozisyon verilecek v.s gibi,

benim aklıma gelenler bunlar , eksiğim  varsa siz tamamlayın lütfen….
yine  suriyeli bir muhalif  Abdullah Samet ise, “Cenevre görüşmelerinde barışın sağlanacağına inanmadığını belirterek, Esedin ancak zaman harcamak suretiyle yola geleceğine inandığını, Esedin bulunduğu toplantıdan pozitif bir  skor beklemediğini vurgulayan Samet, tam ülkeler birleşip Esedi düşürmek amacıyla efor harcamadıkça, barışın geleceğine inanmıyorum” demiş namuslu söylemiş doğrusu…
Libya gibi petrol kuyuları Suriye’de olsaydı batılılar çoktan Esad’ı devirmişti. Bu durum  bize de ihale edilmezdi. Temennimiz  bu durum kısa  sürede biter bizde, Suriye halkı da bu sıkıntılardan kurtuluruz.
kısaca bu savaş dostlar onları yaktığı gibi bizi de yakmış bulunmak ta olan müslümana oluyor

yabancıların çoçuğuna çoluğuna birşey olduğu yok nasıl sitem etmezim ben…

neyse diyerek…

HAYATINIZDA SAĞLIK SIHHAT ESENLİKLER DİLERİM…

Günümüzün en büyük sorunu iletişimsizlik

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.