Suriye Rahatsızlığı

4

SURİYE RAHATSIZLIĞI

Suriye Rahatsızlığı Dostlar bana isterseniz  kızın, isterseniz de  darılın, isterseniz hak  verin. Çoktandır beni, benim gibi eminim çoğunuzu bir o kadar rahatsız  eden, SURİYE’ li sığınmacıların burada ki hayat tarzları

hiçte azımsanmayacak bölümünün, bize nahoş  gelen idare ve davranışları konusunda, toplumun yetişkin  hislerine çevirmen olacağımı umduğum yanlışlıkları müsaadenizle yazmak istiyorum.
Özelikle aşağı çarşıda dolaştığım zaman, Suriyelilerin çokluğu beni şaşırtıyor. güya çarşımız Suriyelilerin işgali altında, bu da beni sebebini bilmediğim bir şekilde huzursuz ediyor.
Bayanlarının çok makyajları beni tedirgin ediyor. Onları değil de kendimi sığınmacı zannediyorum  desem doğrudur. Belki de bu beni hasta ediyor.
Kafelerde barlarda hiçbir şey olmamış  gibi, vurdumduymaz eğlenmeleri beni bir o kadar  keyifsiz ediyor. Suriye de bunlar için  çarpışıp   soylu insanlar aklıma geldiğinde, doğrusu acıyorum o soylu insanlara  bunlar için değmez diye düşünmüyorum değil.
Parkların, sokakların  caddelerin, bunlar tarafından gasp  edilmeleri beni huzursuz ediyor.
gidiş geliş ışıklarında, cadde ve sokaklarda dilenmeyi meslek edinmiş, gücü kuvveti yerinde olan Suriyeliler beni tedirgin ediyor.
Serseri mayın gibi dolaşan Suriye plakalı araçlar beni huzursuz ediyor. Henüz  bu arabaların Emniyet Müdürlüğünce kayıt altına alınmaları sevindirici tek gelişmedir.
Geçenlerde Suriye plakalı lüks  arabaya binmiş iki Suriyeli genç, ellerinde sigara, hippi saçlı yolun ortasından, yolu gasp etmiş gidiyorlardı, yalnız  bir süre arkalarından gittim, baktım yolu boşaltacakları yok, korna  çaldım, selektör ettim  nafile en son camımı açıp onlara bağırdım. Bildiğim nazik küfürleri ettim. Belki de hata  ettim ama, insanız ahacık bazen kendimizi bende dahil olarak kontrol altına alamıyoruz.
Doğrusu bunları bu kadar başı boş salıvermek doğru değildir. Bunlar eğer sığınmacı ise sınır bölgelerinde yalnız kampta barındırılmaları gerekirdi. Bu yanlışlığın bedelini bir  o kadar

ağır  ödeyeceğiz sanırım.
bu arada edebiyle  kesime de haksızlık etmeyelim ki. Memleketini canı, yaşlısı  çocuğu yoluna vatanını terk  etmiş

ar ında namusunda olup; Kampında Devletimizin şefkati altında bulduğu ile yetinen, Ülkesindeki iç savaşın bitmesini dileyen onun maksadıyla Cenabı Allaha yalvaran

Ülkesindeki iç  savaşın bitmesinden  ülkesine döneceği hasret  ve sabırsızlıkla bekleyen Suriyeli can kardeşlerimizin, başımızın üstünde yeri var. Bunu en derin  kalbi ve samimi duygularımla söylüyorum.

hayatınızda sağlık  sıhhat  esenlikler diliyorum…

Kendi Yolunuzdan Çekilin

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.