Suyun Önemi

4
225
Suyun Önemi su hayattır

Suyun Önemi

Siz bu hayatta en çok neyi seviyorsunuz?
Ben en çok suyu seviyorum tabi ailemden ve sevdiğim kişilerden sonra geliyor.Susuz bir hayat düşünemiyorum peki siz düşüne biliyor musunuz?
Ben Ramazan ayında en susuyorum.Kimi insanlar benim gibi susar,kimisi acıkır kimisi ise hem acıkır hem de susar yani ikisi bir arada olmuş olur.Düşünsenize dünyada sadece su yok ama her şey var ne yapardınız? Ben hem çok üzülürdüm hemde ağlardım ben su olmadan yaşayamam tabi sizleri bilemiyorum.
Sizde eminim ki az da olsa suyu seviyorsunuzdur.Yemek olmadan belki 1 ay veya daha az ama su olmadan en fazla 3 gün yaşayamam diye düşünüyorum.Çünkü suyu çok seviyorum.Sizlerde böbrek hastalığını bilirsiniz bence bunu çoğunlukla sebebi vücudun susuz kalmasıdır.Ama yinede tam emin değilim sadece bu benim fikrimdir. Tabi sizler daha farklı şekilde düşünebilirsiniz.
Bana babam hep şunu derdi suyu susayınca değil susamadan önce içmek daha faydalıymış.Bende babamın sözünü yerine getirmek için genellikle susamadan önce su içmeye çalışıyorum.
Su aslında sadece insanlara değil hayvanlar ve bitkilerde de tüketilir.Hayvanlarda bizim gibi canlı oldukları için onlarında bizim gibi su içmeye ihtiyacı vardır.Bitkiler ise ağaçlar,çiçekler,meyveler,sebzeler gibidir. Bunlara da su verdikçe büyümüş olur.Ve bizde bu sayede sebzelerden ve meyvelerden yararlanmış oluruz.Yani kısacası SU tüm canlıların yaşam kaynağıdır.
Su olmazsa tüm insanlar perişan olurlar.Bunu benim bildiğim kadar sizlerde biliyorsunuzdur.Şu anda Afrika’daki insanlar için üzülüyorum çünkü onların içebileceği temiz bir su yok sadece kirli ve çamurlu sular varmış.Onlarda sadece bunlardan faydalanabiliyorlar.
Oysa bizim tükettiğimiz sular ise tertemiz.

İşte suyun tüm canlılar yaşayabilmesi için önemi.Ben sadece bildiklerimi yazdım ama kim bilir su hakkında daha bilmediğimiz ne farklı bilgiler olabilir de mi?

Yüsra Nur Kansu

Kapitalizmin Kadın Tuzağı

4 YORUMLAR

  1. yurda yazın çok güzel olmuş bir Düşünsenize şu olmasa insan nasıl yaşar bence bu dünyada en önemli şey su biz orucu aksama kadar zor tutuyoruz susuz nasil yasariz ALLAH’a şükretmeliyizz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.