TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu Urfada

0
315

TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu Urfada

 

TBMM eş Bütünlüğünün Korunmasını  Komisyonu şanlıurfa valiliğini ziyaret etti.

Komisyon üyelerinin Yenice Kadın Merkezini ziyaretinden detaylar  üyelerinin kadınlarla sohbetinden sonra geldi.

Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu, Şanlıurfada incelemelerde bulundu.
–  eş Bütünlüğünün Korunmasını  Komisyonu, Şanlıurfada incelemelerde bulundu. Aile bütünlüğünü etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi amacıyla alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu Başkanı Ayşe Keşir ile  üyeleri şanlıurfaya çıkarma yaptı.

Burada kursiyer kadınlarla bir  araya gelen onların  sorunlarını dinledi.

Başkan Keşir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiyenin 7 bölgesindeki mütenevvi illerde incelemeler yapacaklarını, bu kapsamda çalışmalarına Şanlıurfada başladıklarını söyledi.

eş ile alakadar sorunların yeterli incelemesini yapacaklarını ifade eden Keşir, “Burada kadının güçlendirilmesi ve aile bütünlüğü ile alakalı yöresel sorunlar neler, varsa sorunlar bunları hangi yerel mekanizmalarla çözüyoruz konusunda araştırma yapıyoruz.

İçinde bulunduğumuz  Merkez bu anlamda mühim müşterek mekanizma. Burası kadının güçlendirilmesi konusunda örnek yer. bura bayan yoksulluğuyla mücadelede ekonomik müşterek mekan. Yine aile bütünlüğü, kadının yoksullukla mücadelesi  çocuklarına bakması konusunda stratejiler verildiğini açıkladı.

Şanlıurfanın demografik ve nüfus yapısının komisyonları açısından stratejik olduğunu tamlayan Keşir, kentten stratejik veriler elde edeceklerini kaydetti.  kurs Merkezinde yürütülen çalışmalardan memnun kaldıklarını aktaran Keşir, şunları kaydetti:

“Burada gördük ki kadınlarımız hem bilinmeyen meslekler ediniyorlar hem  mesleklerini pazarlama imkanı buluyorlar.

bahusus birtakım kurslardaki ürünler çabucak pazarlanıp ısmarlama alınıyor. bağımlı kadınlar önce kişisel merakları uğruna bu kurslara başlıyorlar amma akabinde burada elde ettikleri beceriyi hem mesleğe hem de ürettikleri ürünü  bir pazara dönüştürmeleri arzusundayız.

Merkezdeki incelemenin ardından komisyon üyeleri,  otelde sivil toplum  kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Komisyon, çalışmalar kapsamında yarın Kiliste incelemelerde bulunacak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz