Teknoloji Gerekli midir?

2
Teknoloji Dünyası
Teknoloji Gerekli midir?

Teknoloji Gerekli midir?

evet arkadaşlar bugün size teknoloji gerekli midir? gereksiz midir? onu konuşacağız sizce de teknoloji gerekli midir?

bana göre hem gerekli hem de gereksizdir neden mi ? insanlar teknolojiyi iyi yönden kullanırlarsa gereklidir. Ama kötü yönden kullanırlarsa gereksizdir.

Mesela insanlar araştırma yapmak için kullanırlarsa iyidir . Ama çocuklar Teknoloji Dünyası ile daha çok oyun ve sosyal medya için kullanıyorlar. sadece telefon ve bilgisayar için demiyorum.Örneğin mikrodalga yemekleri ısıtmak için gerekli ana yemekleri ısıtırken bir sürü zararlı şeyler de beraberinde oluşuyor.

Kısaca teknolojiyi yeterince ve yerinde kullanırsak kendimize ve doğaya zarar vermemiş oluruz.

Boş şeylere teknolojiyi kullanmamalıyız. Bütün dünya bilmeli ki teknoloji nasıl kullanılmalıdır.ayrıca teknoloji bizin faydalanmamız için var.Boş şeyler için kullanmamalıyız.Gerektiği yerde gerektiği zaman kullanmalıyız.

Dahası Bana göre kullanmasını bilene teknoloji gereklidir aslında bir yandan da gereklidir.Çünkü bizim işlerimizi kolaylaştırır.

şimdi ki zamanda malum Teknoloji Dünyası ile akıllı tahta var oradan ders dinleyebiliriz. Telefon başka şehirde ki arkadaşlarımızla konuşabiliriz.

Tüm bunların yanında kötü yanı ise insanları bağımlı eder günde 24 saat telefona bakıyorlar.

Keşke akıllı telefonlar çıkmasaydı ama çıkmasaydı bilgiye de zor ulaşırdık şimdi insanlar cahil herkes için demiyorum tabi.

eğer sorumlu olsalardı telefona ve bilgisayara hayatlarını vermezlerdi.

Teknolojiyi yerinde kullanmak herkes için iyi,yoksa bütün insanlar telefon ile konuşarak iletişim kuramazlardı.

buradan belki ders çıkarıp telefon ve bilgisayarlara çok takılmayacaklardır.

İnşallah günde en çok 1 saat bilgisayarla oynamaları sağlıklı.

bir de bilgisayardaki her bilgi doğru değil sağlığımızı da etkiliyor göz bozukluğu bel ve boyun fıtığı gibi şeyler yani bence hayatınızı teknolojiyle karartmayın.

Çocuklar bilgisayar oyunları oynayacağına sokak oyunları oynasınlar hem sağlıklı hem de daha iyi gelişir. İnsanlar lütfen teknolojiyi yerinde ve sağlıklı bir şekilde kullanın .yerinde ve yetirince bunun size teknoloji gerekli mi gereksiz mi hakkında konuştum.

Kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

Teknoloji Dünyası

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.