Temiz Bir Dünya

0
Temiz Bir Dünya dünyamızı temiz tıtalım
Temiz Bir Dünya için

Dünyamızı Temiz Tutalım Temiz Bir Dünya

Çevremizi temiz tutmak istiyorsak en başta bütün insanlar bu çevrenin değerini anlaması gerekiyor.Zaten bu çevreyi kirleten biziz ki temizleyen de biz olalım. Biz kirlettiğimiz şeyi normal de biz temizleriz peki iş çevreye gelince neden öyle olmuyor. Çevremizi kirli görünce zaten ben yapmadım ben temizlemem diye düşünen bir çok kişi var.Oysa ki hepimiz bir olup temizlesek ne güzel olur dünya.Lütfen çevreyi temiz tutalım.

Tabi işe ilk önce kendimizden başlamalıyız ilk kendimizi temiz tutalım. Vücudumuzu elbiselerimizi eşyalarımızı temiz tutarak başlayabiliriz .Hem kendimiz hem de sağlığımız için bunları yapmaya başlayalım.

Kendimizi ve kişisel eşyalarımızı temiz tuttuk tan sonra evimizde temiz tutmaya başlayabiliriz ki bu da bizi daha temiz yapar.Farkındaysak bu çevre bu dünya sadece beni bizim değil bütün canlıların yaşam kaynağıdır.                                                                                                                                                                                                        Yere çöp atan çevreyi kirleten insanları her zaman uyarınız.
çevreye atılan pillerin içinde kimyasallar var bu kimyasallar bize zarar veriyor ki bu piller suya veya toprağa karışıp bize zehir olarak dönüyor.
Doğal  ürünleri kullanmaya çok dikkat ediniz.
Pilleri çevreye atıp da bizi zehirlemek yerine şarjlı pilleri tercih ediniz.
Herhangi bir ürünü veya eşyayı alırken onun geri dönüşümü olup da olmadığına dikkat edin.
kağıt gibi geri dönüşümlü şeyleri yere atmak yerine geri dönüşüme atabiliriz.                                                                                                                                                                 Size önerdiğim şeyler bunlar ve bunları yaparsak çevreyi temiz tutabiliriz.

Kemal Sunalı Anlamak

Önceki İçerikHayal Etmek
Sonraki İçerikÖğretmen Olmak
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.