TEOG Sınavı

3
108

TEOG Sınavı Mesajı

indir_mini

27-28 Nisan 2016 tarihlerinde TEOG Sınavı na girecek olan sevgili öğrenciler! İnsanı büyük yapan kendi azmi, çalışması ve sabrıdır.Bu azim, çalışma ve sabırla başaracağınıza olan inancım tamdır. Zira insan azmi, Taktir-i İlahi’den gayrı her şeyi yener. Unutmayınız ki başarı, kuvvetli olana gülümser; başarısızlık ise zayıf iradeli olan insanlara adeta çullanir. Dolayısıyla başarmanız için kendinize güvenmeniz, kendinizi güçlü hissetmeniz gerekir. Sınavlar, sizler için engel değil; yükselebilmek için atlamanız gereken birer basamaktır. Binaenaleyh güçlükler, başarının değerini arttıran süsler olarak görülmelidir. Sınava girecek tüm öğrencilerimize en kalbi başarı dileklerimi iletirken herşeyin gönüllerince olmasını diliyorum. Allah (c.c.) tüm öğrencilerimize zihin açıklığı versin.
Çocuklarımızı, kendinizden bir şeyler katarak milli ve manevi değerlerimizle mücehhez bir şekilde, adeta hamur misali yoğurup şekillendiren çok değerli meslektaşlarım! Öğrencilerimizi, hayatlarına yön verecek olan bu önemli sınava hazırlarken gösterdiğiniz çaba ve bu yolda sarfettiğiniz emek icin, tüm öğrenci ve velilerimiz adına hepinize çok teşekkür ediyor yeni nesillerin sizin eseriniz olacağını bir kez daha hatırlatıyorum.
Evlatlarını yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için gerekirse her şeyini feda etmeye amade olan anne ve babalar! Çocuklarınızı yargılayan, başkalarıyla mukayese eden, tehdit ve uyarı içeren cümlelerden imtina etmek, onlara güven verici konuşmalar yapmak unutmayın ki onların özgüven ve başarılarını arttıracaktır. Bizlere emanet ettiginiz, dolayısıyla öz evlatlarımızdan hiçbir zaman ayırt etmediğimiz çocuklarımıza her bakımdan destek olmanızı diliyor emekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.

AHMET AKSOY

Urfa Köşe Yazarı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz