Ünlü At Veterineri

0
Ünlü At Veterineri Olivier Gilot Şanlıurfa

ünlü at veterineri Olivier Gilot seminer vermek üzere ülkemize geldi

Diş sağlığı ve diş hastalıkları konusunda Avrupa’nın önde gelen diş hekimlerinden biri olan Olivier Gilot, Türkiye Jokey Kulübü’nün davetlisi olarak, seminer vermek üzere ülkemize GELDi.

Ünlü At Veterineri “Diş hastalıkları atlarda yaygın olarak bilinen sağlık problemlerinden biridir. Diş kayıplarının en önemli nedeni olan diş hastalıkları, yaygın tıbbi problemlerin üçte birini oluşturmaktadır.

Ünlü At Veterineri Dişler, sindirim sisteminin başında bulunurlar. Dişlerde ortaya çıkan problemler, diğer hayvanlarda olduğu gibi atlarda da alınan gıdaların yeteri kadar sindirilememesine, yemden yararlanmanın düşmesine ve sindirim sistemi bozukluğuna yol açmaktadır. Ayrıca diş hastalığı bulunan atların sevk ve idaresi çok  zordur. Özellikle yarış atlarında görülen düşük performans, yarış esnasında düşüş bir performans  diş bakımının ihmal edilmesinin doğrudan bir sonucudur ve beklentisidir. ”

Diş hekimi Olivier Gilot, atlarda diş sağlığını korumak için yapılması gerekenlerin yanında hastalıkların nedenleri, ortaya çıkma mekanizmaları ve temel patoloji üzerine bilgiler aktaracaktır.

OLIVIER GILOT’NUN VELİEFENDİ PROGRAMI

Olivier Gilot, 31 Temmuz – 02 Ağustos, tarihleri arasında sabah 10:00’dan itibaren, Apranti Eğitim Merkezi, Tay Satış Merkezi’nde teorik bilgiler paylaşacak ve ardından diş problemi olan atlar üzerinde uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Diş problemi olan atlarını çalışmaya dahil etmek isteyen antrenör ve at sahiplerimizin irtibat bilgilerini ve atlarının isimlerini en geç 29 Temmuz Cumartesi gününe kadar TJK adresine mail göndererek bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı sayıda at üzerinde çalışma gerçekleştirilebileceğinden, seminere katılacak atlar, talep sırasına göre seçilecektir.

Seminer izleyicilere açık olarak gerçekleştirilecek olup, tüm at sahibi, antrenör ve seyislerimiz davetlidir.

Gavur İsveç’in İslamilik Endeksi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.