Vatanını özleyen Filistinli çocuklar

2
163
Filistinli çocuklar Şanlıurfa ilinde
Vatanını özleyen Filistinli çocuklar

Vatanını özleyen Filistinli çocuklarımız Eziliyor

O gün kimi insan evlenirken,kimi insan boşanırken,kimisinin sevdiği ölürken,kimi mutluluk içinde yaşarken,kimi hastalıkla mücadele ederken o gün diğer Filistinli çocuklar gibi bende dünyaya geldim.

Dünyaya geldiğimde buranın nasıl bir yer olduğunu bilemiyorum tabi ama küçüğüm ya işte mutluydum tıpkı her bebeğin mutlu olduğu gibi.Yemek yeyip yatıyordum sadece.

Büyüyünce dünyayı öğrendim yaşadığım yerin Filistin olduğunu öğrendim.Ailemin pek bir durumu yoktu ama karnımızı doyuracak aç kalmamak için az da olsa bir parça ekmeğimiz vardı.

Evet sadece ekmek ve biraz peynir.Olsun ben ailemle,arkadaşlarımla çok mutluydum.Fakir olabilirdik ama kocaman sevgi dolu iyi niyetli bir yüreğimiz vardı…

Okula gidip geliyorum  fazla eşyalarım yok kalemim varsa defterim olmuyor defterim olduğumda ise kalemim olmuyor ama olsun,babam beni okutuyor ya arkadaşlarımın yardımlarıyla bende okuyordum.

Bir parkımız vardı küçük bir şey her gün oraya giderdik okul çıkışı.O gün okula gidip geldikten sonra yine parka da gittik hava kararmaya başlayınca eve geldim.Akşam yemeğinden sonra erkenden uyuduk,çünkü hepimiz yorgunduk.

Sabaha karşı annem ve babam beni ve kardeşimi kaldırıyordu nedenini sorduğumda ise buranın bombalandığını ölmeden buradan gitmemiz gerektiğini söylediler.

Filistinli çocuklar için hayaller bile yıkılıyordu

Bana bunu söyledikten sonra ise ben sadece o küçük parkımızı düşündüm her Filistinli çocuklar gibi acaba o da yıkılmış mıydı??

Evden çıkarken gideceğimiz yer için parkın yanından geçtik,o an neye uğradığımı şaşırdım eski parktan eser yoktu sadece duman ve enkaz içinde kalmış bir yer duruyordu.

Ne yapalım kısmetimizde bu da varmış…işte yaşadığımız yerden çıktık ve Türkiye’ye geldik.

Türkiye güzel bir yerdi bizim kaldığımız yer ise Türkiye’nin Şanlıurfa şehriydi.

Şanlıurfa güzel bir yerdi insanları da bize iyi davranıyorlardı.

İşte biz burda kalmaya başladık burada yaşayacaktık.
Ben ise ülkemize yanı Filistin’e geri dönmek istiyordum ama gidemezdik çünkü orası savaş içinde orada yaşayamazdık.

Bu yüzden benim de ailem gibi burada yaşamaya ayak uydurmam gerekiyordu.

Ama ben vatanımı özlüyordum.Bizi vatansız bıraktıkları gibi hayallerimizi de bizlere çok görüp yıkmıştı katil İsrail.

Gizemli YAZAR

Filistin sorunu ve Samimiyetimiz

Semavi Dinler Açısından Kudüs’ün Önemi

2 YORUMLAR

  1. hani derler ya bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatan ah vatan demiş. Vatan bir başkadır bunu en çok vatansız kaldığında insan değerini anlar. Vatanın değerini bilmek için illa da vatanını özleyen filistinli çocuklar gibi olmamak gerekir sanırım.

  2. Ah Filistinli Çocuklar her gördüğümüz de bir çocuk olarak içim cız eder. Filistinli çocuklarında bizler gibi eğlenme hakları var. Allah onların yardımcısı olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.