Yaz Tatili Yaklaşıyor

10
Yaz Tatili Yaklaşıyor

Yaz Tatili Yaklaşıyor

Okullar kapanmak üzere.Karneler alınacak.Eminim ki herkesin yaz için bir palanı var.Yada yoksa bir palan yapacaklardır.Kimisi akrabalarının yanına,kimisi il dışında gezmeye,kimiside denize gitmeyi planlıyordur.
Ben yaz ayını biraz seviyorum.Çünkü Urfa da kalınca sıcaktan resmen pişiyoruz.Sevmemin tarafı ise tatilde eğlenmemiz.Hatta bazı anne,babalar çocukların karnesi yüksek olunca onları tatil ile ödüllendiriyorlar.Ama notları çok düşük olsa da yinede ödüllendirmeli  Ama fazla abartılı değil!.Örneğin çarşıya veya alışveriş merkezine götürülebilir.Notları yükseldikçe ödül daha da artabilir.Ben karne hediyesi olarak tatile gitmek istiyorum.Ve bunu her sene yapıyorum.
Bazı öğrenciler okul kapanıyor diye üzülüyorlar.Benim üzülmemin sebebi öğretmenlerimi özlemem.Tabi bu kişiden kişiye değişir.Kimi okulunu özler,kimi öğretmenini,kimi ders işlemeyi kimide yazı yazmayı özler.
Şimdi okul konusunu kapatıp yaz tatiline geçelim.Yaz tatilinde nerelere gitmek istersiniz? Yaz tatilinizde sürekli boş şeylerle mi uğraşırsınız? Yoksa ders de çalışır mısınız? Buda kişiden kişiye değişir.Ben yazı fazla ders çalışmayı sevmem ama yinede tekrar ve testler çözerim.Eğer bunları yapmazsak bir sene boyunca işlediğimiz konuları unutabiliriz.Ve bir sene boyunca işlediğimiz konular boşa gider.

Her yaz tatilinde az da olsa ders çalışmalı ve test çözmeliyiz.
Unutmadan okul kapandıktan sonrada mutlu bir şekilde yazın tadını çıkarın derim.

Yüsra Nur Kansu

İspanya’daki Azınlıklar ile Özerk Bölgeler

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.