Yaz Tatili

5
257
Şanlıurfa Yaz Tatili

Yaz Tatili Değil Fırsat Derim

Şanlı Urfa da Yaz tatili bazılarımızın vazgeçilmezidir.Akraba ziyareti,tatil keyfi derken epey bir eğleniriz.Ama bazılarımızda da vardır ki (Bunlar genelde zeki olanlardır tabi bende dahil?)tatilin gelmesini hiç istemezler.Ayrıca Bunlar öğretmenlerinden ayrılmayı ve derslerin bitmesini de hiç istemezler ve tatil boyunca öğretmenlerini tekrar görmeyi,derslerin tekrar başlamasını dört gözle beklerler.Asıl konumuza geçelim ;

İşte tatil için en büyük sorularımız

1.tatilde çok mu çalışmalıyım ?

Bence tatilde çok çalışmaktansa anlayarak çalışmaya özen göstermelisiniz.Çünkü çok çalışayım derken anlamadan çalışacaksanız,ve o çalıştıklarınızın size bir faydası olmayacaksa niye çalışırsanız  ki.Tabi bu benim görüşüm herkesin görüşü farklı olabilir.

2.Tatil de nasıl çalışmalıyım ?

BENCE her gün iki ders seçmelisiniz.Her iki ders için 1’er saat test çözmeli ve tekrar yapmalısınız.Ayrıca kitap okumayı seviyor olmalısınız bu yüzden bir saat de kitap okumalısınız.Altı üstü 24 saat de birkaç ders  saat çalışacaksınız  çok değil ki.Değil mi?

3.Tatil diye yan gelip yatmalıyım mı?

Tabi ki Hayır tatil diye yan gelip yatmamalıyız. Hatta başlıkta yazdığı gibi tatili fırsat bilmelisiniz ve bol bol test çözmeli,tekrar yapmalı ve bol bol kitap okumalısınız.

Ha ama gidip yazdıklarımı yanlış anlayıp bütün tatil boyunca ders çalışmayın. Tabi ki tatil yapmak,eğlenmek hepinizin hakkı ama kendinizi tatil diye çok salmayın

Bu yazdıklarımı  düzenli uygularsanız  tatil boyunca kendinizi ileri ki sınıfa hazırlamış olursunuz.Ve ileri ki sınıfta diğer öğrencilere göre daha avantajlı olursunuz.

Not: yazılarımı dört gözle beklediğinizi biliyorum???.Umarım yazımı beğenirsiniz.

İYİ  TATİLLER ??????

Filistin sorunu ve Samimiyetimiz

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.