Yeni yıla girmek ve Yılbaşı Kutlamaları

2
174
Yeni yıl ve Yeni yıla girmek
Yeni yıla girmek ve Yılbaşı Kutlamaları

Yeni yıla girmek ve Yılbaşı Kutlamaları

Evet arkadaşlar Yeni yıla girmek üzereyiz. Malum 2018 yaklaşıyor.Yani bu demek oluyor ki artık iyi kötü bir seneyi daha bitirdik.Bu yazımda sizlere Yılbaşı Kutlamaları ve biraz da yıl boyunca yaptıklarımızı nasıl biraz da olsa düzelteceğimizden bahsedeceğim.

Hepimiz bu sene birilerinin kalbini kırmış,birilerini üzmüş,birilerini mutlu etmişizdir,birileriyle de küsmüşüzdür.Ama peki bunları nasıl telafi edeceğiz???

Bence Yeni yıla girmek ve Yılbaşı Kutlamalarını okuduktan sonra acaba bu sene neler yaptım diye düşünün ve kalbinizi kırdığınız insanlara bir mesaj atıp yada arayıp gönlünü alın veya küstüğünüz kişiye bir hak daha verin yada o size küsmüşse bir hak daha isteyin.

Yani bir kere de olsa bu sene bitmeden yanlışlarınızı düzeltmeye çalışın.Kim bilir belki küslükler son bulur veya kırık kalpler az da olsa onarılır.

Bence bir özür dilerim mesajı atmak çok zor değil yada arayıp bir kaç kelime daha söylemek de  çok zor değil.Yani eğer bu da size çok zor geliyorsa demek ki o kişinin sizin yanınızda hiçbir değeri yok.

Çünkü insan gerçekten severse onun için her şeyi göze alır.

Yani en tehlikeli şeyleri bile göze alabiliyorsa özür dilemek onun için pek fazla bir şey değildir.Ama karşısında ki için o özür çoooook önemlidir.

Yılbaşı Kutlamaları günah mı?

Ya bu soruya pek çok kişi günah diye cevap veriyor.Ama ben daha farklı düşünüyorum ve şimdi size o düşüncemi açıklamak isterim.

Ya bence kutlamak günah değil.Çünkü Noel kutlamak ile yılbaşı kutlamak farklı şeyler.

Mesela Siz yılbaşı gecesi eğlenirsiniz tabi günah ama birine 2018’in ona mutluluk,huzur,sağlık,umut,şifa vesaire. Şeyler getirmesini dilerseniz bence günah değil.

Sonuçta bir sene bitiyor ve Siz o kişiye gelecek yılın mutluluk,huzur,sağlık,umut,şifa vesaire.şeyleri getirmesini diliyorsunuz.Yani bence günah değil.

Kısaca ameller niyete göredir derim.Yeni yıla girmek ve ölçülü davranmak bu durumda düşünülebilir.

Ama Siz farklı düşünüyorsanız ve bu düşüncenizi yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Evet eğer yazdığım şeyler size göre yanlışsa Lütfen yorumlara yazın.

Yeni yılın size mutluluk,şans,huzur,başarı,sağlık,güzellik getirmesi dileğiyle…

Yeni yılınız kutlu olsun.Mutlu yıllar

Yılda Bir Kez de Olsa Hatırlanan Öğretmenin Toplumdaki İtibarı

Kara Cuma BLACK FRIDAY Nedir?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.