Zeki Olmak

7
Zeki Olmak için
Zeki Olmak dahi olma

Zeki Olmak İçin

Her insan zeki midir?
Tabi ki her insan zekidir bence sadece biz onu kullanamıyoruz dur.
Yada kendimizi hangi alanda daha iyi olduğumuzu bilemiyoruz dur.Hani her kez ben zeki olmak istiyorum der ya işte sizde kendiniz hangi alanda veya neyde iyi olduğunuzu bulursanız sizlerde zeki olabilirsiniz.Peki her kez zeki olsaydı ne olurdu?
Bence her kez zeki olsaydı bizler için hiçte iyi olmayabilirdi.Her kez zeki olsa her kez her şeyi bilirdi.
Örneğin biz öğrenciler der çalışmazdık ama şimdi o kadar zeki olmadığımız için der çalışıyoruz ki çalışkan olup ilerde bir meslek sahibi olalım diye,ama zeki olsaydık ders çalışmayıp meslek sahibi olmayıp kolayca her şeyi yapabilirdik.Bu da bizim için iyi olmayabilir.Her kez tembellik edip çalışmaya da bilir.
Zeki olmak üstünlük müdür?
Belki biraz üstün olmuş olabilir.Sonuçta bir çok şeyi sizden daha iyi biliyordur.Veya bir çok şeyde sizden daha iyidir. İşte zeki olmanında bir çok iyi yönü var.Az önce yukarıda da bahsettiğim gibi kendiniz hangi alanda daha yetenekliyseniz o alanda daha iyi olmaya çalışın.Eğer siz iyi olmadığınız alanda ilerlemeye çalışırsanız işte o zaman ilerlemeye bilirsiniz.

Sizlerde az da olsa zeki olmak isterseniz dediklerimi uygulamaya çalışın emin olun az da olsa bir ilerleme göreceksiniz.

Yüsra Nur Kansu

Kemal Sunalı Anlamak

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.