Ahlak Nerede Kaldı

1
Ahlak Nerede
Ahlak Nerede Kaldı

Ahlak Nerede Kaldı!

Çocukluğumda ; gerek okulda, gerekse ailede ahlak dersleri verilirdi ….Her gün okullarda okutulan andımızda yağmurda, çamurda, karda ,kışta  bas bas bağırarak büyüklere saygı ,küçüklere sevgi öğretilirdi.

Bu kavram beynimize öyle işledi ki ! sadece aile  içinde değil mahallemizde, bulunduğumuz şehirde ,ülkemizde  herkesi kapsardı. Bu duygularla satırları yazarken Ahlak Nerede Kaldı? haykırasım geldi…

Örneğin ; ramazan ayında  oruç tut ya da tutma sokaklarda  asla bir şey yenilmezdi .Hele hele şimdiki gibi elde erkek vari havalarla,kadınların  sigara ile katiyen  dolaşılmazdı. Ağızda sakız ile kefaşe  kadınlar gibi gezmek ise çok ayıp karşılanırdı.
Adabı Muaşeret diye diye bir şey  vardı. Kadının   da erkeğinde  oturması  kalkması  ,konuşması bile bir terbiye içinde  iken şimdilerde  kendini gösterme  bahabında mahalleyi inletircesine kah kaha atmayı marifet sanan  ,ya da aynı  üslup ile konuşan, konuşurken ağzından çıkan  ses tonunu ayarlayamayıp  çevresine  tükürükler  saçarak konuşmayı marifet sanan   kadınlar  nedense revaçta oldu.

Kadınların bu çirkin davranışlarının daha fazlasını yapan  erkekler de kadınlara fark atarak  gençliklerinde yapamadıklarını yaş ilerliyor bir ayağımız çukurda ölmeden  şimdi özgürlük  adında geçmişin acısını çıkarmaya  çalışan kadın budalası  abazanlar ,develer gibi    geviş  getirip  ,ağızlarını hoyratça  açarak sokaklarda sakız çiğneyenler  aldı başını gider oldu . İticiliği , çirkinliği  özgürlük diye aptalca savunarak kendilerini nasılda basitleştirdiklerini farkına varmadan. Hele hele  kadın vari kısa ve yırtık  pantolonun adabını abartarak  giyen erkeklere de ne diyeceğimi bilemez oldum .

Kılık  kıyafet çirkinliğini bir yere bırakalım  yapılan ahlaksızlıklar öyle başını aldı gitti ki bu saydıklarım göze de söze de gelmeye değmez oldu . 

Çocukluğumda   mahallemizdeki hemen hemen herkes ,komşular abla, teyze ,yenge olur bu kişilere   asla  yan gözle bakılmazdı, sözü  bile edilmez iken öyle ki şimdiki gibi kapılarda elli tane kilit,kamera ,alarm  olmadığı gibi anahtarlar kapıların ya üzerinde olur ya da kapılar  rahatça   açılsın diye ip takılırdı.

Sizlerde Ahlak Nerede Kalmış Diye İç Geçirdiniz Sanırım

Namus kavramı o kadar önemliydi ki kız çocuklarına bırakın bisiklet kullandırmayı  kızaktan bile kaymalarına çoğunlukla izin verilmezdi.Bekaretleri bozulmasın diye düşünülerek.  Bekaret kavramının önemi saflığı  bembeyaz gelinliği hak edercesine korunurdu.

O devirler de bizlerde mi anormallik vardı da  komşu oğluna,kızına dahi bakılması  ahlaksızlık olarak görülürken  adını  ve olayları günümüzde duyduğum,öğrendiğim  ” pedofili” yani üç ,beş yaşında kız ya da erkek çocuğu ile birlikte olmak  ya da” ensest” aile içinde kayın pederi ya da kaynı ile beraber olanı ne duydum  ne de gördüm.

Ask-i memnu dizisinde ki olaya hayret ederken günümüzde ne yazık ki öyle akıl almaz öyle ahlaksız olayları duyuyor ve  televizyonlar da izliyorum ki yazıklar olsun Ahlak Nerede deyip, beddualar etmekten kendimi alamıyorum…..

Toplumda, kanunlar da bu konularda o kadar duyarsız olmuş ki kimseden ses çıkmıyor. 
Baldız baldan tatlı  “diye atasözü olursa kayınvalidenin beraber  olduğu  adamda,geline padişah gözükür  demek ki !

Bu durumda gelin ,kayınpederi  rezillikleri  toplumda görülmez olunur . Abi ya da baba dediğin kişiyle beraber olmanın anlamı nedir sizce ???? 
Kanunlar bu  olaylara nasıl bakıyor ? Hastalık mı ? Zevk mi ? Şehvet mi ? Yoksa alan razı ,veren razı  elleşmeyin mi diyor?  Bu  tür rezilliklerin sebebi   KAYINVALİDE ye  olan nefret mi ? Gelini bu kadar adiliğe sürüklüyor….peki ; “BABA”  kelimesinin yüz karası olan KAYINPEDER  konumunda ki ŞEREFSİZLERE   ne demeli ?Bu  neyin intikamı  ya da neyin açıklaması?  Düne  kadar kızım  dediği  kişi ile beraber olabiliyorlar ? 

Hayvan diye aşağılamaya çalışılan hiç bir canlının yapmadığı ahlaksızlığı neden insanım  diye kendini bir halt sanan  pislikler yapıyor….?

Ahlaksız Davranışlardan Yoksun Aile Kavramına Saygı Esastı

Eskiden orospular parmakla gösterilir kimse o kişilere iyi davranmaz,konuşmaz  iken bulaşıcı  hastalıklı biri misali o kişilerden  uzak durulurdu. Kaldı ki  öyle kişiler şimdiki gibi  ahlaksızlıkların hiç birini yapmadıkları halde toplumdan soyutlanırdı. Bu  ahlaksız kişilerin yanında bedenini para için yabancı erkeklere satan kişiler benim gözümde  en namuslu kişilerdir . En  azından aile  kavramına saygı gösterip ahlaksız davranışları yapmıyorlar.

Her daim o sebeple derim genelevindeki  kişiler,tarihin en eski mesleğini yaptıkları için  benim için  en kutsal ve onurlu  görevdedirler, en azından aile içinde sapkınlık  yapmıyorlar.

Genelevde çalışan bayanlar için  şöyle bir şey duymuştum erkekler, genelevine gidince arkadaşının beraber olduğu  kadınla birlikte olmayı saygısızlık ve ahlaksızlık olarak görüp parası ile dahi birlikte olmaz bu kadınlara saygı duyarlarmış.

Gel de sevme, gel de saygı duyma böyle erkekleri. Günümüzde ise namuslu  kişileri arar konumuna düştük. Kimsenin bel altı beni ilgilendirmez lakin hane de ahlaksız olursa o kapıyı dayaklamanın anlamı kalmaz ….

Kendi öz babası ile yatmayı hayal eden  ve bu düşüncelerini  annesine utanmadan dile getiren  ya da beraber olan kişinin yanında kayınpederi masumane kalıyor demek ki ! 

Hiperseksueliteye En Büyük Ahlaksızlık Derim

Tıpta ki adı  ise” hiperseksuelite  hastalığı” imiş bu durum …Bende ki adı ise En Büyük Ahlaksızlık
Böyle bir durumda kendi kanunumuzu kendimiz kesmek gerek diye düşünüyorum  .Böyle bir olayın affedilecek ,açıklaması olamaz …

Kadınlara şiddet ,kadın cinayeti diyoruz ya ,peki; kadının yaptığı ahlaksızlıklar  neden dile getiril miyor ? 
Rabbim ar damarı çatlamış  ahlaksızlardan korusun bizleri .

Bu tür ahlaksız kişileri gördükçe midem bulanıyor ,karıncayı incitmeye korkan biri iken eli kanlı katil olmayı arzu ediyorum.. Hayvanlara,çocuklara ve de aile içinde ki sapık ensest ilişki yaşayan  kişilere tahammül edemiyorum.  Bende bir anormallik  mi var ?bu konularda oldukça despotum  ,tahammülüm,  hoşgörüm , modernliğim  yok. 

Toplumda bu konulara duyarsız kaldığı için  karaktersiz ya da  edepsizliklere dur demiyor ….

Kendi öz çocuğu ile birlikte olan  kişiye  ben baba diyemem  ,kendi gelini ile beraber olana da diyemem .Bu tür  kişiler de idam edilmeli ya da ıslah  edilecek bir çözüm  bulunmalı.  Bu kadar çirkin,bu kadar ahlaksız olaya ses çıkarmamak  bu ahlaksızlara  çanak tutmak demektir ,bunların yaptıkları pisliklere ortak olmaktır. 

Toplumda aileler ;namusu, onuru, şerefi için yaşarlar .Namusdan bahsedip her türlü ahlaksızlığı yapan bu cibilliyetsizler toplumun  yüz karasıdır.  Bu tür kişiler çevremizden  uzak ceheneme püskül olsun….

İnsan-ı Ahsen

Tevhid Sosyal Adaletin Olmazsa Olmazı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.