Ak Parti Bozova İlçe Başkan Adayı

1
321
Şanlıurfa Bozova ilçesi-Urfa haber
Ak Parti Bozova İlçe Başkan Adayı-Şanlıurfa Gündem

Ak Parti Şanlıurfa Bozova İlçe Başkan Adayı Ahmet CAN’a destek artıyor

Geçtiğimiz hafta kendisi ile yaptığımız röportaj neticesinde bir anda Şanlı Urfa gündemine oturan Ak parti Bozova İlçe Başkan adayı Ahmet CAN’a olan halkın desteğinin, gün geçtikçe arttığı gözleniyor.
Şanlıurfa Bozova’yı ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel, kısaca her alan da CAN’landırmak için aday olduğunu söyleyen Ahmet CAN, Bozova halkının kendisine olan teveccühünü ve güvenini boşa çıkarmayacağını, buna hakkıyla layık olmaya çalışacağını, bu anlamda halka hizmetkar olup Bozova’yı geri kalmışlık halinden kurtararak çağdaş bir kent görünümüne kavuşturmak bağlamında devletin tüm imkanlarını bu amaçla seferber edeceğini söyledi.

Bozova’nın CAN’ına CAN katmak için ilçenin sorunlarına CAN suyu olacak bir Başkan profili çizeceğini dile getiren Ahmet CAN, bu uğurda gerekirse CAN’ından bile feragat etmeye hazır olduğunu belirtti.

Ayrıca halen yetişen çocukların trafik ışığının ne şey olduğunu bile pratikte görmediği Bozova’nın çağdaş bir kent görünümüne kavuşmasına yönelik bir çok projesinin mevcut olduğunu, Başkanlığa layık görüldüğü taktirde bu projelerini hayata geçirmek için elinden gelen her şeyi yapacağını, Allah’ın izin ve taktiri, halkın teveccühü ve duası ve siyasilerin de destek ve kararı ile projeleri kısa sürede sonuçlandırıp Urfa Bozova‘yı en kısa zamanda hak ettiği yere taşıyacağını kaydetti.

Bu bağlamda konut sorununun çözülmesi, böylece Urfa Bozova ilçesinin gelişmesine engel olan en önemli faktörlerden biri olan ilçe dışına göçün ortadan kaldırılarak bu sorunun tamamen çözüme kavuşturulması, Baraj Gölü çevresinin iç ve dış turizme kazandırılması, Hayal Park veya Kaymakamlık Tesisinde MEB’e bağlı tam teşekküllü bir Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nün açılması, böylece yıl boyunca düzenlenecek eğitim faaliyetlerine katılmak üzere yurdun dört bir yanından gelecek olan öğretmenlerin ilçe ekonomisine önemli katkı sağlaması, Küçük ve Büyük Göllerin kurtarılması, Bozova’mıza reva görülen 50 Yatak kapasiteli Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapılmış olsa bile buna ek yapılarak mevcut ihale edilen kapasitenin 150 yatağa çıkarılması, Baraj Gölü üzerinde turistik amaçlı feribot seferlerinin başlatılarak İlçenin her bakımdan bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesini sağlayacak projelerinden bir kaç örnek veren Ahmet CAN, siyasi rakiplerine malzeme olmaması için bu projelerinin detayları ve daha açıklamadığı bir çok benzer projesini de Başkan olduğu taktirde kamuoyuna açıklayıp bunları hayata geçirmek için hummalı bir faaliyet içerisine gireceğini dile getirdi.

Öte yandan Urfa haber olarak tüm mahallelerin yol, köprü, üst geçit, su ve elektrik problemlerini kesin çözüme kavuşturacağını belirten CAN, halk arasındaki mevcut bölünmüşlüğe de son verip bozulmamış olsa bile tahrip olan gönül köprülerini bir daha asla sarsılmayacak bir şekilde yeniden tesis ederek Ak partiyi Şanlıurfa Bozova İlçesi‘nde hak ettiği yere taşıyacaklarını söyledi.
Kendisini kurtarmak amacıyla asla siyaset yapmadığını; tam tersine Bozova’yı kurtarmak, geliştirmek ve ilçenin refah seviyesini yükseltmek için gerekirse kendini feda etmek üzere siyasete atıldığını belirten Ahmet CAN: “Benim amacım hayalimdeki Bozova’yı gerçekleştirmektir. Bozova halkının da taktir ettiği gibi şahsi menfaat peşinde asla değilim ve olamam da. Bir kere karakterim buna müsait değildir, şahsi çıkar amacıyla siyaset yapmak, bana göre utanç vericidir. Bu tarz bir siyaset, Ak parti’ye ve bu partiye gönül veren gerçek dava adamlarına hiç yakışmaz. Bunu kendisine yakıştırıp bu amaçla siyaset yapan olsa bile halkımız ve partimiz bu tip insanlara asla geçit vermez. Zira yalancının mumu ancak yatsıya kadar yanabilir. Biz bu davanın bir neferi olarak bu yola baş koyduk.

Hedefimiz bölgede ve dünyada söz sahibi olacak büyük Türkiye hayalini gerçekleştirmek üzere ülkemizi 2023-2071’lere taşımaktır.”dedi.
Doğma büyüme Bozova’lı olup aralıksız olarak Bozova’da ikamet ettiğinin altını özellikle çizen CAN, bu konuda bir çok polemiğin yapıldığını, örneğin Bozova’da kazanıp çevre il yada ilçelerde ikamet edenlerin kazandığını ilçe dışında harcamak suretiyle İlçeye dolaylı olarak zarar verdiklerinden dolayı aday olmaya hakkı olmadıkları yönünde Bozova kulislerinde eleştirilerin yapıldığını, dolayısıyla salt bu husus göz önünde bulundurulsa bile mevcut adaylar arasında en uygun ve halkın da tasvip edeceği adayın kendisi olduğunu sözlerine ekledi.
Bizim de bu sözler karşısında diyeceğimiz tek şey, kendisine başarılar dilemektir…

Urfa Haberleri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.