Ana Gibi Yar Olmaz

6
Ana Kuzuları Urfa Köşe Yazısı

Ana Gibi Yar Olmaz

ANA GİBİ YAR OLMAZ 3

Çocuk, Ketum annesini Gaziantep’te iyi bir doktora muayene ettirmek üzere, ağabeyi Mehmet’in kullandığı babasının jipiyle ertesi gün daha gün doğmadan yola çıktı. Şoför Arif, köyde çıkan işi nedeniyle kendilerine bu kez refakat edememişti.

Tipili soğuk bir kış günü, puslu bir havada yaklaşık iki saatlik zorlu bir yolculuk sonunda nihayet Gaziantep’e vardılar. Daha önce araştırıp sordukları özel bir hastanenin yolunu tuttular. Ancak hastanenin gece boyunca yağan karla kaplı dik yokuşunu,tekerleklerine zincir taktıkları kış lastikli jiple bir türlü çıkamadılar. Bir kaç kez denedikten sonra yokuşu çıkamayacağını anlayıp jipi yolun kenarında parkeden Mehmet, ağlamaklı gözlerle sırtına aldığı annesini, hastanenin acil servisinin kapısına kadar taşıdı. Kapıda sedyeye alınıp servise nakledilen annesinin durumunu çok merak eden çocuk, belki de son kez onu görmüş ama onunla bir türlü konuşamamıştı. Hastane önünde merakla süren bekleyiş, yapılan tetkik ve teşhisin uzun sürmesi nedeniyle sabırların tükendiği bir noktaya gelmişti.

Bu arada Gaziantep’te Sağır ve Dilsizler Okulu’nda Öğretmenlik yapan Mehmet’in amcasının oğlu ve aynı zamanda süt kardeşi Ahmet Hoca da haberi alır almaz hastaneye koşmuştu. Mehmet’le tokalaşıp hasret giderdikten sonra çocuğun başını okşayan Hoca, süt annesinin durumu hakkında bilgi almak üzere doktorun odasına girdi. Yaklaşık onbeş dakikalık bir görüşmeden sonra kızarmış gözlerinden akan yaşları mendiliyle silip dışarı çıkan Hoca, çocuğun başını bir kez daha okşayarak Mehmet’i bir kenara çekti. Olup biteni yorumlayıp anlayabilecek yaşta olmayan çocuk, belki de teselli etmek için eline tutuşturulan çikolatasını bitirmeye çalışıyordu. Ağabeyi Mehmet’le Süt abisi Ahmet Hoca arasında geçen konuşmayı duyması, duysa bile durumun vehametini anlaması mümkün değildi. Çünkü hem onlardan uzaktı hem de annesinin durumu için kullanılan kavramları anlayabilecek yaşta değildi. Ona göre annesi muayene olacak ve hep beraber tıpkı eskiden olduğu gibi mutlu bir şekilde evlerine döneceklerdi. Ancak taktir-i ilahinin buna izin verip vermeyeceği henüz belli değildi…DEVAM EDECEK….

Sigaranın vücudumuza zararları ve Sigara ile Mücadele etmek

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.