Ana Kuzuları

21
Ana Kuzuları ana kuzusu
Ana Kuzuları

ANA KUZULARI 

ANA KUZULARI yazımda sizlerle şunu paylaşmak istiyorum. bir süredir  bu ülke Anarşi ve  terör ile yaşıyor. 40 yıldır memleketimde Analar ağlıyor, ANA KUZULARI  bir hiç uğruna öldürülüyor. En hoş çağlarında, taze bir fidan iken dalından koparılıp gidiyor. Kara toprağa veriliyor. Yetmedi mi, daha kaç can lar  bir hiç uğruna yok olacak, Daha kaç ocağa ateş düşecek, söyler misiniz?

Kimse  bu canların, yok olup giden gençliklerin hesabını verecek niyetinde değil. Bu yangını kim söndürecek, Anaların gözyaşlarını kim dindirecek. Bir zaman sağcı solcu dediler, On yıllar birbirimizi vurduk, durduk. Sonra Alevi Sünni dediler, yetmedi, Kürt Türk dediler, 85 ten beri birbirimizi vuruyoruz. Arpa boyu yol alamadık, Kinlerimizin derinleşmesi bize kar. İçişleri Bakanımız bir İlimizi ziyaret ediyor. Onu taşlıyoruz. Misafirimizi, Hem de bu misafir Devletimizin Bakanı, Onu Ağırlayıp, ondan yarar görmek varken, Tabir yerinde ise, Ona git gelme, Bizi perişan halimiz ile baş başa bırak der gibi. Yazıklar olsun. Bu halk, bu gençler, bu çocuklar bu kadar politize olmamalıydılar. Bu hale getirilmemeli ydiler. Artık Bu halk, bu Gençler, bu Çocuklar herkesi taşlarlar. Hatta, bugün bunların eline taş verenleri de gün gelir taşlarlar.

Bazıları çıkıp diyor ki; Bu işleri İsrail planlıyor, yapıyor. Bir başka biri suçu Amerika ya, Bir diğeri Rusya ya ya da İngilizlere atıyor.  Ben soruyorum. Bu Ülkeler neden Türkiyeyi seçiyor. Bizim aklımız yok mu, çok mu uysalız. Her söylenene hemen inanıyor muyuz. Birbirimizi öldürmek için baba annemi arıyoruz. Bunun anlamı bana göre bu. Bu tez size doğru geliyor mu. Bana gelmiyor.

Ana Kuzuları

Bence biz birbirimizi sevmiyoruz, birbirimize güvenmiyoruz. Birbirimizi tanımıyoruz. Daha da önemlisi birbirimizle konuşmuyoruz. Konuşamıyoruz,  Konuşup anlaşma problemleri çözme anlayışımız yok ya da eksik. Her şeyi kaba kuvvetle çözmeye çalışıyoruz.  Halbuki Dinimiz İstişareye büyük önem vermektedir. Peygamberimiz (S.A.V.) önemli kararları alırken yakın çevresi ile istişare ederdi.

Bunlar, Bu tür fikri akımlar, İspanyada, İtalya da, Almanya da, İngiltere de oldu. Onlar Terörist, O Şundan, bu bundan demediler, oturup konuştular, anlaştılar ve kanı durdurdular. Biz niye yapamayalım. İsrail, Amerika İngiltere mi istemiyor. Gelin onların İnadına konuşup anlaşalım. İrademiz mi yok, İlle de onların mı konuşun demesini bekliyoruz. Bu bahanenin arkasına sığınıyoruz. Kimse ye bahane uydurmayalım, Biz konuşmuyoruz, konuşarak çözüm bulma kültürümüz yok.

Dünya ya bir bakın, Kimler birbirini vuruyor, kırıyor, Suriye, Irak, İran v.s. 3. Dünya Ülkeleri diye adlandırdığımız, Onun bunun oyununa çabuk gelen, Demokrasi kültürü olmayan ya da yerleşmemiş Ülkeler. Bizde bu Ülkelerin sınıfındayız, hem de uzun uzun yıllardan beri bu sınıftayız. Bunun anlamı maalesef bu.

sözlerime son verirken huzur ve esenlikler dilerim…

Şanlıurfa Tekyamaç Okulunda Cumhuriyet’in 95.yılı Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

21 YORUMLAR

  1. HOCAM GERÇEKTEN ÇOKK HAKLISINIZ AYRICA SİTEYE VİRÜS GİRMESİYLE SİZİN BUNLARIN HEPSİNİ TEKRAR YAPMANIZ BİR OLDU GERÇEKTEN TEBRİK EDİYOMM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.