Ana Kuzuları 2

10
Ana Kuzuları ana kuzusu
Ana Kuzuları

Ana Kuzuları 2  

ANA KUZULARI yazımız Ana Kuzusu olarak devam ediyor.

Yazık Değil mi Bu Ana Kuzularına 1. yazımda değinmek isteyip de değinemediğim bazı sözlerimi  burada devam etmek istedim.  Bütün yazacaklarımı sığdıramadığım için, o yazıya 1 Adını vermiştim. Gerçi bu hususta daha önce  belkide  binlerce yazı yazıldı. Benim bir iki yazımdan ne çıkar diye düşünebilirsiniz. Ve bir Baba olarak, Bu hususta içimden geçenleri, Kendimce Sıkıntılarımızı, problemlerimizi  dile getirmeye çalıştım.

Yazıdan sonra  dostlarımdan olumlu olumsuz değişik reaksiyonlar aldım. Yazmadığım, yazamadığım, yazmak istemediğim değişik hususları dile getirmeye çalıştılar . Hepsinin ilgilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Hepsine saygı duyuyorum. Eminim, onlarda en az benim kadar bu husustan muzdaripler. Dışa vuran yalnızca çaresizliklerimiz değil mi? zaten.

Yine geçen hafta, Bir çocuğu dağda, Bir çocuğu Şehit olan Adıyamanlı  bir  Annenin feryatlarına tanık olduk, İçimiz burkuldu, Yumruğumuzu sıktık. Acımızı içimize akıttık.
Bu Annenin suçu ne diye haykırmak istedik . Bu yarayı tamir edebilir miyiz. Allah kimsenin başın vermesin demekten elimizden başka ne gelebilir ki!

Tüm bu kadar kan ve gözyaşının sonrasında, Ülke olarak ne kazandık, ne kaybettik muhasebesini düşündüğümüz zaman, kaybımızın çok daha fazla , kazancımızın bir hiç olduğunu

Ana Kuzusu

hepimiz  görürüz.
O halde bu iş vurma, kırma ile çözülmeyecek kadar derin , konuşma, anlaşma ile çözülecektir(bu nasıl olacak diyecek olursanız o da bir muamma) . Bunu derken, Karşı tarafında yok 1 saat dahi

olsa ülkemizin  bir yerlerine  bayrak dikmek, 400 kilometre karelik alana Devlet giremiyor nidaları , İmralı’da kine önce ev hapsi sonra serbest bırakılması gibi istekler  bu ve benzeri beyhude fikirlerden ve taleplerden vazgeçip, Adıyamanlı Annemizin  masum kuzularını birbirlerine kırdırmaktan vazgeçmelidir bir an önce
Bu Ülkede, Demokrasi anlamında atılması gereken adımların olduğu kesinliktir  ama atılmış onca adımı  görmezden gelmekte ayrı bir konudur . Ancak, şurası bir gerçektir ki, Buna rağmen. Bugün terörizme destek veren, bizi birbirimize kırdırmaya çalışan , masum kuzucukları mızı katlettiren nice grup iç ve dış güçler vardır.

Başta komşularımıza bakacak olursak , birçok Ülkeden Demokrasimiz daha güçlüdür, daha ileridir, daha insancıl olduğu kesindir . Hele hele, daha düne kadar köyleri, kasabaları toplu olarak ortadan kaldıran, Aşiret liderleri, molla başlarının, bize Demokrasi dersi verme gibi bir hakları ve yetkileri  yok diye düşünüyorum bilmem katılır mısınız?
Dostluk ve kardeşliğimizin artması temennisinde bulunarak, Ülkemizde Barış ve huzurun daim olması dileklerimle
Kalın Sağlık ve Mutlulukla…

Firma Tanıtımı

10 YORUMLAR

  1. haklısınız hocam bu duyguyu biliyorum benim de bir yakınım şehit oldu Allah şehit yakınlarına sabır versin Allah o şehitlerimizi şehit edenleri ıslah etsin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.