Ata Binmek

0
Urfa Yazar ve at eğitmeni

Ata binmek hakkında bilmeniz gerekenler

Ata Binmek, eğlenceli olduğu kadar efor sarf edilmesi gereken, öğrenmesi uzun yıllar alan ciddi bir spordur ve harcadığınız her ana değer. Sonuçta binicilik, bir başka canlıyla bir bütün halinde yapılan yegane spordur ve bunun keyfi  dünyada başka hiçbir şeyle boy ölçüşemez.

Yurt dışında biniciliğin Türkiye’dekinden daha gelişmiş olduğu bir gerçektir. Bunun nedeni biraz sosyoekonomik, biraz da tesislerin azlığı olarak gösterilebilir.

Biniciliği öğrenmeye meraklıysanız internette bulabileceğiniz kulüplerde ya da çiftliklerde bu hizmetten kolayca faydalanabilir ve bu güzel deneyimi yaşayabilirsiniz. Fakat bir binicilik eğitmeni olarak size tavsiyem yaş sınırlarını dikkate almanızdır. Eğer kendiniz için bu sporu denemek istiyorsanız, herhangi bir atlı spor kulübüne ya da çiftliğe başvurabilirsiniz ama konu, 12 yaşındaki ya da altındaki çocuğunuzsa size tavsiyemiz sayıları günden güne artan ve 3-12 yaş grubuna hitap eden midilli kulüpleri (pony club) olacaktır.

Midilli (pony) kulüplerinde çocuklar, kendi vücut gelişimlerine uygun ve onların denge ve güç seviyelerine uyumlu canlılarla bir arada vakit geçirerek hem günümüzdeki şehir yaşamından dolayı zaman zaman mahrum kaldıkları HAYVAN sevgisini tadacaklardır.  hem de kendileri için daha güvenli bir şekilde, çocukların dilinden anlayan eğitmenlerle bu sporu sevecek ve belki de geleceğin büyük ve önemli binicileri olacaklardır.

Başlığımıza geri dönersek atlar, sevgi dolu, bazen biraz ürkek, ot obur, kocaman kalpli ve insanlarla bağ kurmaya düşkün canlılardır. Size tavsiyem en kısa zamanda bir atlı spor kulübüne gitmeniz ve bu güzel canlıları yakından görmenizdir.

BİNİCİLİK ANTRENÖRÜ TAYFUN TAŞKIN

Alan Seçimi ve Meslek Seçimi Arasında ki İlişki

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.