Tatil Yapıyoruz Başkaları Görsün Diye

0
Tatil Yapıyoruz
Tatil Yapıyoruz Başkaları Görsün Diye

Tatil Yapıyoruz Başkaları Görecek mi Acaba Kaygısı?

Bir an önce tatile çıkmalı, bir sürü fotoğraf çekip paylaşmalıyım. Herkes gezdiğim yerleri o kadar çok merak ediyor ki. Önemli biriyim çünkü onlar için. Dahası Telefonun başında çaresizce beni bekliyorlar. Hem amele gibi evde oturuyor demesinler arkamdan.

“ Vavvvvvv geziyor he özgür çocuk” desinler. Yediğim yemekleri de göstermem lazım size. Öyle fakir gibi, döner yiyiyor dedirtmem ben. 

Hem dönüşte bir sürü tatil anım olmalı, “ya biz de işte yazlıktaydık” demeyene kötü gözle bakıyorlar burada. Yediğim balıkları, elimden kaçan fırsatları, garip bir şekilde övgüyle karışık ama şikayet gibi görünen 5 yıldızlı otel anıları anlatmalıyım.

Anlatmalıyım da anlatmalıyım yaptıklarımı değil onların istediklerini anlatmalıyım ne de olsa Tatil Yapıyoruz…

Tatil Yapıyoruz ya Marjinal Desinler

Sırt çantası devamlı toplu, her an çılgın bir fikirle ormanda kamp kuracak, pasaportu cebinde biri olarak bilmelisiniz beni. 

Yöresel Yemekleri yerken alamadığım lezzeti sizden gelen layklarla, emojilerle almalıyım. Tabi beğenmeler ve emojilerin yanında yorumlarınız daha da mutlu eder beni… 

Aslında o havuz o kadar derin değildi, efektle öyle gösterdim, bir de o önünde durduğum kale var ya, foto çektim kapıda sadece, merdivenleri çoktu Çıkamadım. Hem çıksaydım da aynı pozu verecektim.

Kürk Mantolu Madonna’yı da dönüşte bitireceğim söz. Tatilde şezlong çalınmasın diye okumadım he, yoksa biliyorsunuz beni.

Soranlar olmuş gitarı, Gitar benim değildi arkadaşlar, Akdeniz akşamlarını öğrenip bırakacaktım.

Çiçekli gömleği ben de sevmedim ama arkadaşlar onu giymeyeceksen ne anlamı kalacak tatilin dediler, e bari şu üzerinde alev olan şortu giymeyeyim dedim, Dinletemedim. Sahile kocaman bir kalp yaptım telefonun Hafızası doldu diye çekemedim 

Gemiyle uzaklara açılma fikrini veren arkadaşı Rabbim tuzla buz et, az kalsın susuzluktan ölüyorduk. Karpuzu yiyemedik, dere götürdü, gözünüz çıksın. Bayburtlu Esnaftan fil dişi kolye aldım, bizim oralardan dedi, doğru mudur?

Selfie çubuğunun ucuzunu almayacaksın arkadaş, bak uzamadı fotolarda yüzümüz hep bönn çıktı.

Yani diyeceğim ; tatil değil de tatile gittiğimi size kanıtlamak daha çok hoşuma gitti.

Teknoloji Bağımlılığı Sonucu Nomofobi Hastalığı

İnsanlığın Tuhaf Sokaklarında Gezdim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.