Yaralı kalbin ağrısı 11

18

Yaralı kalbin ağrısı

-Eğer Allah’ın varlığı için delil istiyorsanız, kör kalplerinizi uyandırın. Görsün bu evrenin güzelliğini. Hayat öyle bir şeydir ki, kimse şu ana kadar tanımını yapamadı. Aranızda yapabilecek olan var mı?

Rabia söz hakkı ister:

-Hocam, hayatın tanımı herkes için farklıdır. Kimimiz için zalim, kimimiz için huzur verici. Önemli olan kaderin nasıl olduğu değil. Kaderi nasıl yaşadığımızdır.

Öğretmen biraz düşünür. Sözlerin çok mantıklı olduğunu anlar.

-Peki size soruyorum, sevgi karşılıklı mıdır yoksa karşılık beklemden sevmek midir?

Sınıfta herkes düşünce içerisindeydi. Ali söz hakkı ister. Ve konuşmaya başlar:

-Hocam bence karşılıklıdır. O beni sevmiyorsa ben niye seveyim ki? Karşılıklı olmadan adı sevgi olmaz. Ben mantığa dayalı konuşuyorum. Sizce de öyle değil mi hocam?

-Yavrum sen Allah’ı karşılıklı mı  seviyorsun yoksa karşılı beklemeden bütün inancın ve samimiyetinle  mi seviyorsun?

Ali biraz sesiz kalmayı tercih eder. Öğretmen en çok Rabia’nın yorumunu merak eder. Ve dayanamayıp sorar: Rabia kızım sen ne düşünüyorsun?

-Bence sevgi karşılık beklemeden sevmektir. Belki karşılıklı sevmek daha tatlıdır ama onun seni sevmediğini bile bile  seviyorsan, bu yürek meselesidir.

Öğretmen gururlu bir vaziyette durur.

-Evet, sevgi karşılık beklemeden sevmektir. Sen kalbinin kapısını aralarsın. Eğer o gelirse zaten kapı gıcırdar gelmiyorsa da onun kararıdır. Bazen yalnızca sesiz kalıp onun gelişini beklemek vardır. Gözümüzün yaşlı olduğunu bilipte kapıyı suratımıza kapatanlar vardır. Biz yine susarak cevap veririz. Unutmayın çocuklar, en büyük cevap susmaktır. Gururu bir kenara bırakıp kapıyı ilk çalan sen olmalısın. Yanlışı silip doğruya çevirecek olan yine sensin. Unutma, sen yalnızca bir insansın. Üstünlüğün yok kimseden. Kibirini bir kenara bırakıp bu yolda yalnız yürüyeceksin.

Bu sözler Rabia’ya hiç yabancı gelmiyordu. Aynı sözler kalbinde saklanmıştı. Çığılıklarımızın bir benzeri sanki diğer insanlarda saklıydı. Rabia her geçen gün daha güçleniyordu.Yıllar sonra bir gün yolda yürürken bir dilenci gördü. Dilenci sadaka istiyordu. Rabia elindeki parayı kadına uzattı. Uzun süre göz göze  geldiler. Kadın birden Rabia’nın boynuna sarıldı. Rabia çok şaşkındı.

DEVAMI BİR SONRAKİ SAYIMIZDA  BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN…

Sigaranın vücudumuza zararları ve Sigara ile Mücadele etmek

18 YORUMLAR

  1. senin arkandayız canım umarım daha güzel yazılarda yazarsın seninle gurur duyuyorum ???✨✨✨
    ???????
    Congratulations!
    ? Sweet Home ✨
    ?❤??????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.