Yaralı Kalp

10

YARALI KALBİN AĞRISI 

Acıların üstünde hep bir yara vardı. Bugünlerin arkasında yarınlar bizleri bekliyor. Kızmasın hayellerimiz bize. Çünkü umutlar bizi terketti. Acıların ızdırabı bitmek bilmesede biz böylede yaşarız. Kızma göz yaşım bana. Ben seni hep saklamak istedim. Kağıtlar, göz yaşlarımıza küsmüş. Neden hep beni ıslatıyorsun demiş. Bizim göz yaşlarımızsa öylece susmuş. Çünkü kağıdın hiç suçu yokmuş.

Rabia, kardeşine yapılan zulme dayanamaz ve hemen evin ziline basar. Kapıyı Yeliz açar.

-Bizim yüzsüz gelmiş. Kız senin ne işin var burada? Yediğin dayak yetmedi mi canım? Merak etme sana atamadığımızı dayağı kardeşine atıyoruz.

Rabia bu sözlere dayanamaz ve Yeliz’e bir tokat atar. Yeliz hemen Rabia’nın örtüsünü çekip yere atar. Defalarca üstüne basar. Rabia şok olmuştu. Eleriyle saçını kapatmaya çalışıyordu. Tam yerdeki örtüsünü alacakken Yeliz onun eline basar. Bütün ağırlığıyla Rabia’nın narin ellerine basar. Rabia’nın elleri kan içinde kalır. Yeliz yerdeki baş örtüyü alır ve kapıyı Rabia’nın suratına çarpar. Rabia bu halde nasıl dışarı çıkabilirdi? Daha sonra yerde bir gazete görür. Başını onunla örtüp evin yolunu tutar.

Ağlaya ağlaya yolları yürür. İslam’ı neden bu kadar basit görüryorlardı, sebebi neydi? EN MANTIKLI din olduğu için mi? Bu benim inancım. Ve bu benim kararım. Dokunma o pis ellerinle örtüme. Çek elini ellerimden. Bakma şu gözlerime. Zinayı arayan gözlerin istediğini bende bulamaz. Başını önüne ey ve git yanımdan. İslamdaki çarşafları alay konusu eden kafir, uzaklaş benden. Sen aradığını bende bulamzsın. Çünkü sen MÜSLÜMAN değilsin. Nice gençliğin imanını söndüren sen misin ey kafir? İsmin gibi kişiliksiz olan sen, benim dinimi hazmedemeyen sen misin? Yıkıl karşımdan. İslam düşmanları yıkamaz bu davayı. Bu dava İSLAM davası. Alnımız secdede yüreğimiz Rabbimizde. Ver elindeki örtümü. Görüntüde cinsiyetini bile anlayamadığım kafir, dinimden nefretin niye? Kardeşlerimi bombaya boğan sensin değil mi? Sen vicdansız ve inançsızsın. Hadi söyle niye sustun. Biz bu davanın dalglanan  baş örtüleri ile sembolüz. Peki ya sen? Sen kimsin?

Rabia eve gelir. Öğretmeni başınadki gazeteyi görünce ne olduğunu anlayamaz. Rabia hiçbir şey anlatmadan odasına gidip, göz yaşlarıyla namazını kılmaya başlar. Rabia ellerini semaya uzatır ve şunları söyler:

Meslek Seçimi ve Mesleğimizi Seçerken nelere dikkat etmeliyiz

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.