Zeka Sorusu

304
HAFTANIN SORUSU
Zeka Sorusu

ZEKA SORUSU

Bu haftaki sorumuz şu şekilde

”DÜNYADA SİZCE ÖLÜLER Mİ ÇOK DİRİLER Mİ??”

HAFTANIN SORUSU bölümünde bu hafta biraz değişiklik yaptık.Daha çok malum bu bölümde şekilli sorular sorarken bu hafta sözlü ve mantığa dair bir soru siz Sosyal Loca Üyelerine sunduk.

Bu Zeka Sorusu ile bakalım ne cevaplar vereceksiniz. Sizin gibi bende bu soruya verilen cevapları merak ediyorum.

Şimdiden herkese başarılar dilerim.

Lütfen cevaplarımızı nedeniyle birlikte yazalım…

HAFTANIN SORUSU

304 YORUMLAR

 1. Bence gaye iyi bir zeka sorusu
  cunku arkadaslarimizla hep birbirimize aybi sorulari bilmecelerivsoruyorduk iyi oldu birtane daha ogrendik

 2. Esra benim cevabım ölülerdi sen okulda bana cevabının ölüler olduğunu söyledin ya !!! Bende o yüzden sana katılıyorum yazdım ve esra yazmadım okula gelip sana söyliycektim ammmaaaaa …

 3. Hocam bugün size sorduk (soruyu ne zaman değiştireceksiniz diye) dedinizki bir iki ay sonra siteye girip değiştircem hocam KOSKOCA HAFTANİN SORUSUNUN ÜZERİNDEN TAM TAMİNA 4,5 ay geçti ???????????????????????????

 4. Ne günlüğü kimin günlüğü bilmece gibi konuşma yine ne işler karıştırıyorsun bilmiyorum ama ALLAH bilir yine ne iftira atacaksın.

 5. Canım benim benim ne yaptığım ne yazdığım seni ilgilendiren en son kişisin onun için benimle muhatap olmasan iyi olur tabi buna aklın erdiyse

 6. Yaaaa bence iki kişinin arası olan bir şeye birinin atlaması iyi birşey değil iki kişinin arasınsında bu arada herkesin açığı olabilir önemli olan da o açığı örtmektir ???

 7. Kızlar birbirinizin açıklıklarını biliyor olabilirsiniz ama bu açıklıkları örtmek yerine ortaya koyup bu konuyu konuşmanız hiçte iyi bişey deyil bence bu site artık çok sıkmaya başladı çünkü herkez birbirine laf atmaya başladı bu bilgi sitesini kötü amçlı kullanmiyalım lütfennnnnn ????

  Kifayet’ten inciler ??

 8. Bence artık bizle uğraşmayı bırak haddini aşıyorsun.Tabi okulda yüzüme karşı birşey söyleyemiyorsun ama siteye gelince dilin açılıyor artık senle uğraşmam SON KEZ DİYORUM BENLE UĞRAŞMAAAAAA!!!!!!!!!!

 9. Sana bi tavsiye Damlacım bisi yazmadan once iki defa dusun oyle yaz cunku ben seninle tartismiyordum esma ile tartisiyodum ama ustune alinan sen oldun ve sen baslattin

 10. Kendini bişey zannetme birisinin seni tehdit etmesi için ne hasta olması nede tehdit edip doktora gitmesi gerekiyor sen kimsinki bizi doktora yonlendiriyorsun bence sen gidip doktora görünmelisin esra

 11. Bazılarının bende gerçekten bomba açıkları var o bazıları konuşmalarına ve hareketlerine dikkat etmesse o bomba her an patlayabilir

 12. ooo ne ara gerçekler iftiraya dönüştü “ESRA” mantıklı cevaplar versen çok iyi olur ve kavga eden sensin ben değilim bence kendinle beni karıştırma çünkü ben sen değilim sende ben olamazsın bence kendin ol taklit etmeeee ??gülünecek haldesinn !!!

 13. arkadaşlar bu bilgi sitesini kötü amaçla kullanacak olanlar bilgisayarı kapatsın mesela (ESMA) sussun yeter yaa bıktırdı birde cevap=ÖLÜLER canım öğreteyim hahaha

  • Nisacım parantez kullanacaksan doğru yerde kullanmalısın bi bak bakiyim parantezi atınca cümle değişiyomu degismiyomu hani bazen sen bana diyon ya Türkçede eşittir kullanılmaz o zaman sen bunu biliyorsan parantezide bilmelisin bana boş boş laf atacağına aç interneti parantez ne demektir ona bak ve bana söylediğine bak boş boş olduğunu o zaman anlarsın bide benden sana bi tavsiye bilmediğin şeylere ne karış nede kullan yoksa arada kalanda sen olursun boş boş konuşanda.

  • O senin fikrin cevap ölüler diriler yada eşitlerdir sadece tek bilinen biz cevabı bilmiyoruz benim fikrim eşitler ve buna ne sen karisabilirsin nede başkaları ona göre konuş ve kavga etmek için konuşma NİSACIM bu kadar meraklı olma . Bak ben sana birsey öğrettim çok boş konuşuyorsun .

 14. hocam cevap belli tabiki ölüler ölüm 1 saniyede olan bir iş yalnız doğmak ise tam 9 ayda olan bir iş. şimdiye kadar kaç kişi öldü sayılamaz. herkez bide boş boş eşit yada diriler diyor cevap=ÖLÜLER 🙁 🙁

 15. hocam cevap belli tabiki ölüler ölüm 1 saniyede olan bir iş yalnız doğmak ise tam 9 ayda olan bir iş. şimdiye kadar kaç kişi öldü sayılamaz. herkez bide boş boş eşit yada diriler diyor cevap=ÖLÜLER 🙁 🙁

 16. Anlamadan hemen herşeye atlama ve ben o niyetle yapsaydım o senden önce cevap verirdi ama o niyetle yazmadığımı ANLAMIŞ (damla NUR bircan)

 17. ESİTLER çünkü : tamam hergün insanlar ölüyor, oldugu kadarda doğuyor. Mesela doğuyor,büyüyor, doguruyor ve oluyor. Bu boyle devam eder. (eşitler )

 18. EŞİTLER çünkü: tamam her zaman hergun insan ölüyor, öldüğü kadarda doğuyor .Doguyor, buyuyor , yine doguruyor ve ölüyor. Ve bu böyle devam ederken esit oluyorlar.

 19. Yapılan araştırmalara göre; şu ana kadar yaşamış insan sayısı 105 milyar olarak kabul ediliyor ortalama olarak ama şu an da yaşayan insan sayısına bakarsak sayının ortalama 7 milyar olduğunu göreceksin.Yani ölü sayısı 15 kat daha fazla yaklaşık olarak.y anı ölüler??

 20. Yapılan araştırmalara göre; şu ana kadar yaşamış insan sayısı 105 milyar olarak kabul ediliyorediliyormuş ortalama olarak ama şu an da yaşayan insan sayısına bakarsak sayının ortalama 7 milyar olduğunu göreceksin.Yani ölü sayısı 15 kat daha fazla yaklaşık olarak.??

 21. Yapılan araştırmalara göre; şu ana kadar yaşamış insan sayısı 105 milyar olarak kabul ediliyormuş ortalama olarak ama şu an da yaşayan insan sayısına bakarsak sayının ortalama 7 milyar olduğunu göreceksin.Yani ölü sayısı 15 kat daha fazla yaklaşık olarak???

 22. hocam derslerden dolayı yanınıza gelemiyoruz..BU YÜZDEN NOTLARIMI SİZE BURDAN SÖYLİYİM..
  SAĞLIK BİLGİSİ:100
  TEMEL DİNİ BİLGİLER:92
  TÜRK DİLİ EDEBİYATI:87
  FİZİK:89
  MATEMATİK:96(❤❤❤❤?)(PERFORMANS ÖDEVİ:100)
  KİMYA:96
  COĞRAFYA:70
  ARAPÇA:95
  TARİH:76
  BİYOLOJİ:70
  İNGİLİZCE:82
  BEDEN:70
  HOCAM SİZE SÖZ VERDİĞİM GİBİ :):):)):):)HEPSİNDEN YÜKSEK ALDIM……

 23. Hocam mesela ilk çağda , orta çağda ve yeni çağda yaşayan insanlardan eser yok ve okadar uzun sürmüştürki bu çağlar yani şu anki yaşayan diriler ölülerin tırnağı olamaz .?☺?☺?☺?☺?

 24. Ölülerin sayısı dirilerden daha fazladır.Bunun sebebi ise dunya tarihinin cok eskiye dayanması ve şu anda yaşayanlarında çoğunun ölü gibi yaşaması…

 25. Hocam bence Tabiki ölüler çünkü dünya var olalı ölen kişi sayısı daha çoktur ölülerle dirileri karşılaştırsak bir avuç kadar diriler falan vardır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.