Gayret Etmek Hayallere Hayat Verir

0
Gayret Etmek, Çaba gösterme
Gayret Etmek Hayallere Hayat Verir

Gayret Etmek Hayallere Hayat Verir

Her insanın bir hayali vardır mavi ufukların ardında , rengarenk gök kuşağının süslü tonları arasında. Çokça masum çokça hüzünlü. Geceler onun hayali olur. Yada hayalinin içine girer.

Bazen imkansız görür yada imkanı olan  ona imkansız gibi görünür. Bazen de gayretin ellerinden tutar yıllarca tüm zamanları geride bırakarak. Aşarak tüm engebeli dağları, yolları, ufukları. Yürüyüverir farkında olmadan.

Ardında gizlenen içinde büyüttüğü nazlı ırmağa yaklaşır. Yaklaşır ve yakınlaştığını  hisseder bir zaman sonra. Ve sonra bir şeyler anlamaya çalışır kabiliyetin dahilinde. Onu hayali mi büyüttü, yoksa omu hayalini büyüttü der içerindeki bir ses.

İlk önce hayalin kendisine sorar, ona derki sen mi beni büyüttün..?

Hayal ona der ki; ben büyüttüm kendi ellerimle buna biraz karşı çıkar nazlı yüreği. Döner dolaşır durur, her yoldan geçene aynı suali sorar ve en son aklına Gayret Etmek gelir gayrete sorar. Gayret der ki ona; Sen istedin ,bir hayal istedin benden ,bende senin masum ve nazdar ellerinden tuttum doğrulttum belini, zamana yaydım,  yükünü hafiflettim, bir lalenin hafifliği kadar. Bir dağ çiçeğinin yabaniliğini aldım senden, seni erittim ,öğüttüm kendi değirmenimde arpa idin un eyledim seni.  sana hayatının en değerli şeyini kazandırdım. Bir saman alevi olmaktan kurtardım seni. Yani gayret ettirdim sana.  Keşkelere  duçar etmedim Seni. Yani Hayallerin değil gayretlerin seni büyüttü ben vesile oldum der. Ve helallik  istedi ayrıldı  oradan.

Gayret Etmek Keşkelere Düşürmeyen Kurtuluş Reçetesidir

Ey nesli Ati ve Fecri sadık gençleri ;Gayret  yaşatır insanı zira Gayret insanı keşkelere düşürmeyen tek kurtuluş reçetesidir, umudu sırtında taşır sinesinde taşır. Gelecek zamanı, anın içinde büyütür, besler, sürür, çapalar, tırmıklar yani hayallerini besler büyük bir umud ile.

İnsanlar hayaller taşır. Çünkü kavuşmak istediği şeydir. İstediğine kavuşmak istemesidir hayaller. Sende hayallerine ulaşmak istersen, engin dağların zirvesinden, gök kuşağının tenine dokunmak istersen gayret dedenin ellerine sarıl. 

Zira hayaller ardında bir gayret olmadan yaşayamaz. Gayretsiz bir hayal, dipsiz bir hayalete dönüşür. Son sözüm şudur ki ;her zaman bir hayaliniz olsun ama hayalleriniz gayret ile hayat bulsun.
Erkam YILDIRIM

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

Medeniyetlerin Yükselişi Çöküş Nedenleri ve Sünnetullah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.