Günlük Tutmak

0
34
Günlük Tutmak

Günlük tutmak günümüzde pek kullanılmasa da tek tük tutanlar oluyor. Şimdi şey çıkmış uygulama olarak indiriyorlar günlüğü, oradan yazıyorlar. Her şey değiştiği gibi malum bu günlük tutma işi de değişti .Tabi kişinin zevkine bağlı isterse telefondan yazar isterse kalemle yazar.

Bence kalemle yazmak daha zevkli olur ama zevkinize kalmış bir durum.

Günlük ne işe yarar?
Günlük hayatta yaşadığımız olayları bizler için önemli ve değerli olan anıları yazdığımız kilitli, özlü, süslü ve renkli defter diyebiliriz.

Aslında günlük tutmak güzel bir şey çünkü o anki hissettiğimiz, yaşadığımız şeyleri günlüğe geçirdiğimizde daha sonra okuduğumuzda hissettiğimiz şeyle bizi mutlu edebilir, bu yüzden baya faydalı?.

Günlük tutmanın bir avantajı daha her insana her şeyi anlatamazsınız ya ama günlüğünüze her şeyi yazabilirsiniz.
Bazen insan annesine anlatmak istemediği şeyi günlüğüne yazabilir, eğer aranızda günlük tutan varsa deneyin derim?.

Neden Günlük Tutulur?

Günlük kızların bir hobisidir diyebilirim. Çünkü insanın kendisine ait olunca, kimsede okumayınca rahatçana içinizi dökebilirsiniz.

Günlük genelde o gün yaşananları yazmak istemektir, az önce dediğim gibi içini dökmektir. Bazen olur yaşadıklarınızı kimseye anlatmak istemezsiniz en güvendiğiniz kişi ye bile işte o zaman imdadınıza günlük yetişecektir.

Günlük Tutmak Anı Canlandırmak mı?

Günlük birazda anı defteri gibi bir şey olur bence. Sonuçta anılarınızı da içine yazıyorsunuz.
Bazen dostlarınıza bile her şeyi anlatamazsınız yada bir süre sonra onlar bizi dinlemekten bıkarlar ama günlüğe ne kadar yazı yazarsanız yazın o sizden bıkmaz bıkamaz çünkü canlı değil?

Bazen kötü bir olayla karşılaştığımızda içimizi günlüğe dökersek iyi olur. İlerleyen zamanlarda o günlüğü okuduğunuzda şöyle dersiniz aaaa
ben bu bu hatayı yapmışım veya şöyle yapmışım benim için iyi olmamış bu yüzden bu hataya bir daha düşmim dersiniz.

Birde bazen şöyle oluyor evde olmadığımız zaman benim günlüğümü okuyorlar. Yani yahu sizene benim özelimde felan diyorum ama fayda yok. Sizde böyle bir olayla karşılaşmak istemiyorsanız günlüklerinizi kilitleyin, kimsenin bulamayacağı yerlere koyun. Hele ki misafir gelecekse ortadan yok edin yoksa tüm özeliniz ortaya çıkar…

Evet arkadaşlar bu yazımda biraz kısa oldu ama ne yapalım.Bir daha ki yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın…

Gizemli YAZAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.