Yaralı Kalbin Ağrısı 10

12

Yaralı Kalbin Ağrısı

ayakta tuttuk. Baş örtülerimizi dalgalanan bayraklar yaptık.örtümüz bizlerin namusu ve şerefidir. Ezdirmedik, ne dinimizi ne de kendimizi. Biz böyle yaşamayı öğrendik.

-İnsanların ALLAH’a inanmaları için bir mucizenin olması mı gerekli?

-Tabi ki hayır, onların tek bahanesi budur. Allah’ı görmedikleri için inanmıyorlar. Onlar kaybedenlerdir. Acınacak halde olan Müslümanlar değil, kafirlerdir. Suyun içindeki maddeleri de görmüyoruz ama maddelerin var olduğunu biliyoruz.

-Kalplerini yosun tutmuş.

Rabia artık çok mutluydu. Güneş eninde sonunda doğmuştu yüzüne. Masallardaki mutlu son gibiydi hayatı. Sonunda o da mutluluğun tanımını biliyordu. Yarınlar artık bir umut değildi. Dünya ilk kez adaletini göstermişti. Duysun bu bizi ağlatanlar, gideceğiniz tek yer kara topraktır. Size elveda diyecek kimsenin olmadığı bir güne maruz kalacaksınız. Allah sizi ıslah etsin.

Umutsuz vaka olarak görülmüş olabiliriz. içimizdeki ışığı göremeyecek kadar körseniz bunda bizim suçumuz ne? Bakma bana öyle. Suçlu ben değilim senin kalbin. Kızma bana, tek suçlu olmayan vicdanında. Bugünlerin yarınları yoksa burada benim suçum ne? Şimdi son kez bu zalim hayata bakıp gidiyorum. Sana elveda dünyaaa. Çünkü ben artık büyüdüm. Senin oyunlarını anlamayacak kadar salak değilim. Körelmiş kalpler hayatını yitirmiş. Kara toprağa küsüp gitmiş.  Kırgın kalbim zalimlere küsüp veda etmiş. Bir an umut ederiz, sonra hayal olduğunu anlayınca gerçeklere küsüp gideriz. Gerçekler gerçek olduğu için mi dışlanıyordu? Peki yalanlar? Yalnızlık yalnız kalırsa kim elinden tutar sonra? Biz herkesin imdadına yetiştikte ne oldu? Bize yardım eden sadece bir hiç oldu.

Olsun biz gideriz bu hayattan. Arkadaki ayak izlerimizi silip gideriz. Hayat sana ne oluyor? Yorulduk dedikte, öldük demedik ya.  Attığımız her adımda bir kusur arayan sensin be dünya.

Rabia içindeki acıyla yaşamına devam ediyordu. Belki çok kanadı bu yaraları ama sonunda bir merhemi olmalıydı. Ertesi gün Rabia okula gitmişti. Ders din kültürüydü. İbrahim hoca, derse şu sözlerle başladı:

DEVAMI BİR SONRAKİ SAYIMIZDA

Sigaranın vücudumuza zararları ve Sigara ile Mücadele etmek

12 YORUMLAR

  1. zeynep yada bir kere ibrahim hocayı din kültürü hocası olarak koymuşsun o zaman rica etsem benide matematik öğretmeni olarak koyarmısın ??

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.