Yaralı Kalbin Ağrısı 16

7

Yaralı Kalbin Ağrısı

Rüyaların hepsinde bir mesaj vardı aslında. Rabbimiz o kadar merhametliyken şükreden kim oldu?

Rabia gözleri yaşlı bir şekilde dua ediyordu. Daha sonra hastaneye gitti. Fakat yaşlı kadın hastaneden taburcu olmuştu. Kimsesi yoktu nereye gidebilirdi ki? İçi sıkıntılarla dolu okula gitmişti Rabia. Sonra arkadaşı Hilal ile dertleşti.

-Annem babam gideli hiç yüzüm gülmedi. Onları trafik kazasında kaybettim.

-Sen yine iyisin.

Rabia bu söze çok kırılmıştı.

-Bir daha böyle konuşmazsan memnun olurum.

-Özür dilerim ama benim acım keşke trafik kazası geçiren biri gibi olsaydı.

-Nasıl yani?

-Ben köyde yaşıyordum. Bizim oradaki kışlar çok sert ve karlı geçerdi. Durumumuz pek iyi değildi. Kazandığımız para ancak ekmek almaya yetiyordu. Bir gün ev çok soğumuştu. Babam odun toplamaya gitmişti. Ama uzun süre gelmemişti. Sonra annem merak edip babamı aramaya çıktı. Kardeşim ve ben evdeydik. Uzun süre annemde gelmedi. İçimde bir korku vardı. Sonra kapının hafif bir şekilde çaldığını duydum. Hemen kapıyı açtım. Annem…

Kanlar içindeydi. Kanı sanki bir yılanmış gibi evimize süzüldü. Ben şok olmuştum. İçeriden kardeşim emekleyerek kardeşim geldi. Annem kanıyla oyun oynuyordu. Sonra ellerini çırpmaya başladı. Sanki kan bir suymuş gibi elleriyle yere vuruyordu. Kardeşimin elleri kana bulanmıştı. Ben yardım edin deyip bağırıyordum. Sonra komşular geldi. Annemin yüzü tanınacak halde değildi. Zavalı annemi kurtlar paramparça etmişti. Hiç unutmam annemin gözünü kurtlar oymuştu. Sanki bir korku filmiydi. Ağlamaktan gözlerim şişmişti. Annem ölmüştü. Ben haykırıyordum. Ellerimle yüzümü çiziyordum. Ne yaptığımı ben de bilmiyordum. Komşular beni tutmaya çalışıyordu. Sonra deli bir hale gelmiştim. Babamı arıyordum. Annemin onun yüzünden öldüğünü söyleyecektim. Ama babamda ölmüştü. Ben tamamen çıldırmıştım. Ama babamı öldüren kurtlar değildi. Keşke onu öldüren bir kurt olsaydı.

Rabia biran şaşırmıştı.

Babamı öldürenler insandan olarak yaratılmış hayvanlardı. Babamın borçları vardı. Ödeyemeyince adamlar babamı öldürmüştü. Şimdi söyle Rabia kimin acısı daha büyük?

Ben 2 yıl ruhsal hastaların içinde yaşadım sonra raporumda akıl hastası olmadığım çıkınca

Çakıl taşları ile saymanın temel ilkesi atıldı

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.