Yaralı Kalbin Ağrısı 18

15

Yaralı Kalbin Ağrısı 

Hayat zordu evet. Zaten bunu bilerek yaşıyoruz. Ama şunu çok iyi bilirim ki mutlu yüzlerin arkasına gizlenen yaralı bir kalp vardır. Ne kadar gizlemeye çalışsalarda onlar gibi olanlar bunu hemen anlarlar. Suçlu kimdi? Yada duygularımızı ortaya koymamamız için bir baskı mı vardı? Somurtkan olmamız  güler yüzlü insanlara hasret kalmamızdı. Peki her insan gerçekten ikinci şansı hakeder mi? Onun bir daha bu hatayı yapmayacağını nerden bilebiliriz ki? Ama bildiğim tek şey varki hiçbir insan üçüncü bir şansı asla haketmez…

Acaba hayvanlar insanlardan daha mı insan? Eğer yalanlar doğruları götürseydi kimsenin doğrusu kalmazdı. Peki neden…

Gurur mu yoksa huzur mu? Umut mu yoksa unut mu? Sevmek mi yoksa sevilmek mi? Tıpkı sınavlardaki gibi iki şık arasında kalıyoruz hayatta. Belki bir kopya yoktu ama hazırlanacak bir vakit vardı. İnsan hep hazıra konmak ister. Sınavlarda cevap anahtarı, gerçek hayatta ise mutluluk ve huzur. Hepsi laf. Emek olmadan yemek olmaz. Şair olmadan şiir olmaz. Vicdan olmadan insan olunmaz. İnanç olmadan iman olmaz. Madem hiçbir şey yalnız olmuyor. O zaman insanda yalnız olmamalı. Kimse kimsenin nefsinin eğlencesini gidermek için yaratılmamıştır

Bu evrende bir yaratıcı var. Onun varlığını kabul edip davana devam edeceksin. Mutlu ol kaybedecek hiçbir şeyin yok. Selam ver kuşlara. Selam ver seni yaratana. Mutsuz olup kendine yazık edeceğine, mutlu olup imanını yaşa. Hayat dediğin nedir ki bir merhaba bir elveda.

Rabia hilalin haline üzülmüştü. Mutluluğa hasret işte bu olmalıydı. Bir rüzgardı yaprağı kımıldatan. Bir kalemdi defteri yazan. Ve hepsine sebep olan bu güzel evreni yaratan. Bizlerde tek eksik şey hayata pozitif bakmaktır. Ve bu Hilal’de eksikliği en fazla olan şeydi. Rabia ve Hilal uzun süre konuştuktan sonra evin yolunu tutmuşlardı. Rabia’nın aklı hala yaşlı kadındaydı. Bu esrarengiz kadın kimdi? Aklı en fazla buna takılmıştı. Ertesi gün Rabia kadının kaldığı hastaneye gitti. Fakat kadını odasında görememişti. Hemen görevliye gidip:

DEVAMI GELECEK BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN…

Matematik Sevgisi Bir Başkadır

15 YORUMLAR

  1. Teşekkür ederim hepinize. Allah herkese hayalini gerçekleştirmeyi nasip etsin. Hamd olsun ben hayalimi gerçekleştirdim. (Gabiş hoca sayesinde). Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.

  2. Hayatta hiç kimseye güvemeyeceksin demek saçmalığı INAN…
    Ama kime ikinci şansı vereceğini hesaplamalı İNSAN…!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.